Okunma

Samsung üst düzey bir yöneticisini kaybetti!


14 Şubat 2018 Çarşamba 07:00
Samsung üst düzey bir yöneticisini kaybetti!

Samsung mobil departmanının CTO’su Injong Rhee, terfi almasının üzerinden henüz bir ay geçmesine rağmen Samsung’dan ayrılarak Google’a geçti. ZDNet tarafından paylaşılan habere göre Samsung için oldukça önemli projelere imza atan yönetici şirketten ayrılmasının kişisel nedenlere bağlı olduğunu belirtiyor.

2011 yılında şirkete katılan Rhee, güvenlik platformu Knox ve mobil ödeme sistemi Samsung Pay gibi oldukça büyük projelerde çalıştı. Adından sıkça söz ettirdiği son proje ise, geliştirilmesinde önemli bir rol oynadığı Bixby oldu.

Samsung CTO’su Injong Rhee, Google’a geçti!

Pazartesi günü LinkedIn hesabında Google’da çalışmaya başladığını açıklayan Rhee, ” Nesnelerin İnterneti ” alanında yürütülen projelere odaklanacağını ve Google’ın bulut yöneticisi Diane Greene‘e rapor vereceğini açıkladı.

Böylece Injong Rhee, Nesnelerin İnterneti ( IoT ) alanında uzun yıllardır edindiği bilgi birikimini Samsung’a rakip cihazlar geliştirilen Google için kullanacak.

Google Home gibi ürünlerin gelişimine büyük bir katkı sağlaması beklenilen Injong Rhee’nin, alanında oldukça bilgili olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Zira Rhee’nin, gçmişte Samsung’un bulut tabanlı hizmetlerini geliştirilmesine katkı sağlaması hedeflenen Joyent‘i satın almasınında büyük rol oynadığı biliniyor.

Google’ın IoT alanında bir yeniden yapılandırma sürecine girmesinin, Rhee’nin işe alınması ile bağlantılı olduğu düşünülüyor. Samsung cephesinde özellikle Bixby için bundan sonraki süreci kimin yönetileceği büyük bir merak konusu.

:: Sizce Samsung’da yaşanan bu değişiklik Bixby gibi ürünleri nasıl etkiler?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Uçaklara olan hayranlığı ve merakı her geçen gün artarken, 7 yıl önce başlayan spor hayatına zorunlu bir ara sonrasında kaldığı yerden devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

1 yorum - “Samsung üst düzey bir yöneticisini kaybetti!”

  1. baca dedi ki:

    bixby türkçe olmadığı için kullanmadım. ama siri berbat. android için ceyd-a var. misal siriye feneri aç diyorsun açamıyor, ceyd-a ya aç diyorsun açıyor. vs.. madem samsung yardım alacaksa, ceyd-a ekibinden yardım alsın.

Geri bildirim