Okunma

Samsung kablosuz şarjda devrim istiyor!


26 Mart 2018 Pazartesi 09:00
Samsung kablosuz şarjda devrim istiyor!

Samsung’un 2016 yılında aldığı bazı patentler yayımlandı ve firmanın havadan kablosuz şarj özelliği üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü ortaya çıktı. Havadan kablosuz şarj özelliği bildiğiniz gibi menziline giren her cihazı otomatik olarak şarj etmeye başlıyor. Zira bu teknoloji üzerinde çalışan başka firmalar da mevcut.

Samsung bu teknolojiye ne zaman geçecek?

Patentlerin ortaya çıkması ile birlikte en çok merak edilen konulardan biri de tabii ki firmanın bu teknolojiye ne zaman geçiş yapacağı. Açıkçası ne yazık ki bu konuda herhangi bir bilgi bulunmuyor. Hatta bu patentlerin alınması, bu teknolojinin şirket tarafından kullanılacağı anlamına da gelmiyor.

samsung

Güney Kore’den alınan patentler, uyumlu cihazların bir oda içerisine girdiklerinde otomatik olarak şarj edilmeye başlanması tariflerini içeriyor. Eğer bahsi geçen teknoloji gerçeğe dönüşürse, şarj cihazının menzili içerisinde akıllı telefon ile yürürken dahi şarj dolmaya devam edecek.

Cihazın üzerinde yer alan yansıtıcılar da, önüne çıkan engelleri aşmasına ve menzil içerisinde gezen tüm cihazlara sinyallerin iletilmesine yardımcı olacak. Böylece alanın içerisinde yer alan tüm cihazlar sorunsuzca şarj sinyallerini almaya devam edecek.

Bu teknolojinin hayata geçmesi için ise en az 3 ya da 5 yıl geçmesi gerektiği düşünülüyor. Bu da aslına bakarsanız Samsung’un bahsi geçen teknolojiyi ne zaman hayatımıza sokacağı sorusuna bir nevi yanıt haline geliyor. Tabii kendisinden önce bu teknolojinin bir benzeri başka bir şirket tarafından hayata geçirilmezse.

:: Yeni şarj teknolojisi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Samsung kablosuz şarjda devrim istiyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung kablosuz şarjda devrim istiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung kablosuz şarjda devrim istiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "