Okunma

Samsung kan akış şekli sayesinde sizi tanıyacak


28 Ocak 2018 Pazar 19:09
Samsung kan akış şekli sayesinde sizi tanıyacak

Samsung’un en son başvurduğu bir patent, kan akış şekli sayesinde kullanıcıyı tanıyıp kullandığı ürünün kilidini açmayı sağlıyor.

Kan akış şekli üzerinden kişi tanınıyor

Hollanda merkezli Galaxy Club sitesi tarafından ortaya çıkartılan yeni bir patent, Samsung’un kimlik tanımlaması konusunda oldukça yeni ve komplike çözümler üzerinde çalıştığını gösteriyor.

Görsellerle kullanımı gösterilen patent dosyasında, “Neredeyse hiçbir kullanıcının arteriyel dolaşım yolu aynı değildir.” açıklaması yapılmış. Patente göre kullanıcı, akıllı saatin iç kısmına yerleştirilen özel bir sensör sayesinde parmak izini veya yüzünü okutmasına gerek kalmaksızın cihazlarının kilidini açabilecek.

Sensör kullanıcıyı, kan akışı şekli üzerinden tanıyacak. Kulağa her ne kadar enteresan gelse de, sistemin tam olarak kullanıcıyı damarları üzerinden nasıl tanıdığına dair bir açıklama yapılmamış.

Kimlik tanımlaması, medikal alana kayıyor

Girdiğimiz 4 haneli PIN numaralarından şifrelere, parmak izlerinden iris tarayıcılara derken günlük hayatımızda kullandığımız ve gün geçtikçe daha da fazla bilgimize sahip olan bu cihazların korunması büyük önem taşıyor.

Birçok firmanın yaptığı gibi, Samsung’da geleceğe yönelik birçok patent alıyor. Lakin bunların hangilerini gelecek dönemlerde görebileceğiz, bunu zaman gösterecek.

:: Cihazlarınızda ne gibi güvenlik yöntemleri kullanıyorsunuz?
yazarBerkin Kayalar

Küçüklüğünden beri teknolojiyle içli dışlı olan ve en yeni gelişmeleri paylaşan Berkin, boş vakitlerinde Nintendo oyunları oynamaktan keyif alıyor
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Samsung kan akış şekli sayesinde sizi tanıyacak”

  1. Cihat doğan dedi ki:

    İlginç bir patent parmak izi yüz tanıma derken bize sahip olmaya mı çalışıyorlar anlamadım anasını satan

  2. Wat dedi ki:

    Nasıl bir karmaşa olacağını görücez..

  3. Turkuaz dedi ki:

    Mis gibi parmak izi varken bu fanteziler ne ya. Bir yandan yüz tanıma , bir yandan iris tarama. Vücudumuzu çalıyorlar haberimiz yok.

" Samsung kan akış şekli sayesinde sizi tanıyacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung kan akış şekli sayesinde sizi tanıyacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung kan akış şekli sayesinde sizi tanıyacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "