Okunma

Samsung Omnia’ya doping yaptı: Omnia HD


16 Şubat 2009 Pazartesi 14:04
Samsung Omnia’ya doping yaptı: Omnia HD

Anlaşılan o ki Samsung, Omnia markasıyla yeni bir çizgi oluşturuyor. Beklediği ilgiyi yakalayan ve hatta üzerine çıkan Omnia’nın yeni versiyonu Omnia HD Barselona’da GSMA Mobile World Congress‘te resmi olarak duyuruldu. Ama yeni Omnia HD ilk Omnia’ya göre temel bir farklılığa sahip: İşletim sistemi. Buna göre sizlere daha önce Acme i8910 olarak duyurduğumuz model şu an Omnia HD olarak açıklanmış durumda. Dolayısıyla yeni Omnia’nın işletim sistemi de Symbian olarak karşımızda.


Artık Omnia’nın Symbian’lısına Omnia HD diyoruz J

Samsung’un Windows Mobile cihazlarıyla yakaladığı başarı yadsınamaz ama Nokia’nın xpressMusic 5800 cihazı karşısında rakipsiz kalmamak için Symbian tarafında böyle bir stratejik hamle yapması normal karşılanabilir. Daha önce Güney Kore’de daha yakışıklı bir Omnia’yı duyuran Samsung bu hamlesiyle Omnia’yı işletim sisteminden bağımsız dokunmatik telefonların babası şeklinde yeni bir seri olarak konumlandıracağını düşünmek mümkün.

:: Dokunmatik ekranlı telefon kullandınız mı? Kullandıysanız hangisi olduğunu ve deneyimlerinizi paylaşın.

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Samsung Omnia’ya doping yaptı: Omnia HD”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    budur…

" Samsung Omnia’ya doping yaptı: Omnia HD konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung Omnia’ya doping yaptı: Omnia HD ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung Omnia’ya doping yaptı: Omnia HD ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "