Okunma

Samsung PlayGalaxy Link beta sürümü yayınlandı


12 Eylül 2019 Perşembe 09:41
Samsung PlayGalaxy Link beta sürümü yayınlandı

Günümüzde mobil oyunlar, en az bilgisayar ve konsol oyunları kadar popüler olmaya başladı. Özellikle PUBG, Fortnite gibi oyunlar milyonlarca kullanıcıya hitap ederek mobil oyun zevkini üst seviyelere çıkarıyor. Ancak gerek mobil cihazların işlem gücü, gerekse pil ömürleri sebebiyle bilgisayar oyunları daha fazla rağbet görmekte. Samsung PlayGalaxy Link uygulaması ile artık bilgisayar oyunlarını telefonunuz üzerinden oynayabileceksiniz.

PlayGalaxy Link uygulaması Beta sürümü yayınlandı

Samsung PlayGalaxy Link ile bilgisayar deneyimi

Teknolojinin gelişimi ile birlikte mobil işlemci ve internet hızı yeterli seviyelere ulaştı. Samsung PlayGalaxy Link sayesinde aynı ağa bağlı olduğunuz bilgisayarınızdaki oyunları telefonunuzda da oynayabileceksiniz. Ayrıca geliştirilen teknoloji sayesinde LTE ve 5G üzerinden de seyahat ederken bilgisayar oyunlarınızı oynama imkanı tanıyan Samsung bu konuda daha detaylı çalışmalar da yapılacağını belirtti.

5G baz istasyonlarının yavaş yavaş hayatımıza girmeye başlaması ile internet üzerinden oyun deneyimlerinin artması işten bile değil. Firmanın yapmış olduğu uygulamaya benzer şekilde daha önce Nvidia GameStream ve Steam Link projeleri denenmişti.

Samsung PlayGalaxy Link uygulaması Bluetooth kontrolcüleri, fare ve klavyeleri de destekliyor. Bu sayede bilgisayar ve konsol oyunlarına benzer deneyimler yaşamayı mümkün kılan uygulama Xbox kontrolcüsünü kablosuz bir şekilde kullanıma izin veriyor. Ayrıca Samsung Galaxy ailesi için tasarlanmış glap controller adlı kontrolcülerin kullanılmasını tavsiye ediyor. Samsung PlayGalaxy Link uygulamasını kullanmak istiyorsanız bilgisayarınızın minimum bileşenleri Nvidia GTX 1060 veya AMD Radeon 550 ekran kartı, Windows 10 işletim sistemi, 8 GB RAM ve Gigabit ağ kartına sahip olmalı. Uygulamayı bilgisayara yüklediğinizde tüm oyunları otomatik olarak listeleyebiliyor, herhangi bir sıkıntı olduğu takdirde kullanıcı oyunları elle ekleme imkanına da sahip oluyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Samsung PlayGalaxy Link beta sürümü yayınlandı”

  1. Anonim dedi ki:

    Resimdeki joystick markasi modeli ne

    1. Yiğit Ali Demir dedi ki:

      Glap Controller

" Samsung PlayGalaxy Link beta sürümü yayınlandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung PlayGalaxy Link beta sürümü yayınlandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung PlayGalaxy Link beta sürümü yayınlandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "