Samsung’dan sürücülerin işini kolaylaştıracak adım


06 Haziran 2020 Cumartesi 09:14
Samsung’dan sürücülerin işini kolaylaştıracak adım

Samsung aldığı patentler ile dikkat çekmeye devam ediyor. Şimdi ise sürücüler için adım adım navigasyon göstergesi sağlayan VR gözlükleri için patent başvurusunda bulundu. Sürücülerin araçlarını daha güvenli bir şekilde sürmesini hedefleyen bu patent ile Samsung navigasyon göstergeli VR gözlük alanına giriş yapıyor.

Samsung navigasyon göstergeli VR gözlük patenti dikkat çekiyor

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, araç sürücülerinin daha güvenli bir sürüş deneyimi yaşaması adına benzersiz bir çözüm bulmuş olabilir. Şirket adım adım navigasyonu doğrudan sürücünün VR gözlüklerine yansıtan bir gözlük patenti başvurusunda bulundu.

Günümüzde çok sayıda araç, karanlıkta yayaların algılanmasına yardımcı olmak için ses kontrolü, otomatik frenleme, otomatik yol sürüşü ve hatta “gece görüşü” gibi bazı standart yüksek teknoloji seçenekleriyle donatılıyor. Bunun yanında Samsung, yeni bir çözüm buldu. Çözüme göre, sanal gerçeklik gözlüğü geçerli hız gibi bilgileri doğrudan sürücünün önündeki ön camda göstermek yerine sürücünün VR gözlüklerine yansıtacak.

Samsung navigasyon gostergeli VR gozluk-samsung-vr-gozluk-02

Bilgiyi adım adım VR gözlüklerden izleyecek olan kişiler aynı zamanda yakınlardaki yakıt istasyonlarını fiyatlar dahil olmak üzere görebilme imkanı olacakken, aynı zamanda restoranlar veya diğer ilgi çekici yerler gibi özellikler gözlük takarken sanal gerçeklikle görüntülenebilir hale gelecek.

Samsung’un AR gözlükleri akıllı telefondaki bir harita uygulamasıyla veya aracın dahili GPS’iyle senkronize edilecek. Söz konusu konsept, Google Haritalar’ın mobil sürümünü kullanırken VR yürüyüş yönleri seçeneğine benzer özellikler gösteriyor.

Samsung navigasyon göstergeli VR gözlük fikri ise bir ilk değil. 2017 yılında İsviçreli WayRay şirketi ” Navion ” adlı otomobiller için ilk holografik navigasyon sistemini tanıttı. Navion ise, Sürücünün, holografik projeksiyonlar kullanarak ileride yola koyulmuş gibi görünen navigasyon bilgilerini ve görüntüleri görmesini sağlayan artırılmış bir gerçeklik navigasyon sistemi olarak dikkat çekiyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Samsung’dan sürücülerin işini kolaylaştıracak adım”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Aynı şey dronelarda olabilir mesela, belki vardır ama görmedim.

" Samsung’dan sürücülerin işini kolaylaştıracak adım konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung’dan sürücülerin işini kolaylaştıracak adım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung’dan sürücülerin işini kolaylaştıracak adım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
 2. 2 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
 3. 3 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
 4. 4 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
 5. 5 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
 6. 6 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 7. 7 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
 8. 8 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
 9. 9 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
 10. 10 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi