Okunma

Samsung The Wall! Bu nasıl bir televizyon!


11 Ocak 2018 Perşembe 15:11
Samsung The Wall! Bu nasıl bir televizyon!

Samsung, CES 2018 kapsamında microLED teknolojisini kullanan yepyeni televizyonu görücüye çıkarttı. Karşınızda 146 inç boyutlu Samsung The Wall!

 

Samsung The Wall ön inceleme!

Las Vegas’ta düzenlenen CES 2018 kapsamında görücüye çıkan The Wall, Samsung’un yeni microLED teknolojisini kullanıyor. Üretim maliyetleri çok yüksek olan OLED yerine alternatif bulma çabasında olan Samsung, QLED teknolojisinden sonra microLED ile karşımızda.

 

CES 2018 hakkındaki tüm haberlerimiz için tıklayınız

Akıllı telefonların en gözde trendi haline gelen çerçevesiz ekrandan nasibini alan Samsung’un yeni televizyonu içinde çerçevesiz dersek yanılıyor olmayız. 146 inçlik devasa boyutuyla da adından da anlaşıldığı üzere bir duvarınızı televizyonunuza adamanız gerekecek.

Detaylarına baktığımızda ise kare şeklinde birden fazla ekranın birleştirildiğini görüyoruz. 4K çözünürlüğündeki bu paneller sayesinde ekranınızı modüler olarak da kullanmanız mümkün.

MicroLED ekran nedir?

Samsung’un yeni televizyonunda kullanılan microLED teknolojisi, mikroskopik derecede yani yaklaşık olarak 100 mikrometre boyundaki LED’leri ifade ediyor. Her bir piksel bu mikroskopik LED’lerden oluşurken, her bir mikroskopik LED kendi ışığını yayabiliyor.

Bunun sonucundaysa herhangi bir arka ışıklandırmaya gerek kalmadan çok daha derin siyahlar ve çok daha zengin renkler elde ediliyor. Tabi bu mikroLED’lerin yüksek enerji verimliliğine sahip olduğunu ve çok daha uzun ömürlüğü olduğunu da söylemek gerek.

Üzücü haberse bu televizyonun halen konsept aşamasında olması. Üretim aşamasında bir takım sıkıntılar yaşandığı belirtilen Samsung’un yeni nesil televizyonunun yılın ikinci yarısında piyasaya sürüleceği belirtiliyor.


yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe ürün incelemeleri, sektörel röportajlarla kariyerine devam ediyor. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Kaan Arlı, video incelemeleri, haberleri ve röportajları ile SDN’de yer alacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

1 yorum - “Samsung The Wall! Bu nasıl bir televizyon!”

  1. senol dedi ki:

    Samsung kendini asti gercekten rakipsiz bir firma

Yorum yazın

Geri bildirim