Okunma

Samsung ve Apple Barışıyor mu?


06 Ağustos 2014 Çarşamba 13:00
Samsung ve Apple Barışıyor mu?

Apple ve Samsung akıllı telefon sektöründe bazı alanlarda iş ortalığı yapsalar da, birbirlerine düşman şirketler konumundalar. Uzun süredir davalar ile boğuşan iki şirket arasındaki en önemli yumuşama sinyali geldi. Apple ve Samsung arasında ABD dışında açılmış hiç bir dava bulunmayacak sadece ABD’deki davalar devam edecek. 

Alınan bu karar ile birlikte iki şirketin Avustralya, İtalya, Almanya, Fransa, Japonya, Hollanda, Güney Kore ve İngiltere’de görülen davaları iptal edilmiş oldu.

Apple ABD’de şanslı

Apple’ın en şanslı olduğu ve en çok dava kazandığı yer Amerika Birleşik Devletleri. Şirket geçtiğimiz aylarda ABD’de görülen bir davada Samsung’dan 1 milyar dolar tazminat almıştı. Bunun gibi büyük başarılar ABD dışında pek gerçekleşmiyor. Diğer ülkelerde görülen davaların sonuçları Samsung’un lehine olabilirken Güney Koreli şirketin niçin böyle bir karar aldığını düşünüyor olabilirsiniz.

14-08/06/android.jpg

Cevap basit!

Samsung ve Apple aslında barışmıyorlar. Diğer ülkelerde verilen ürün yasaklatma gibi kararlardan hızla gelişen akıllı telefon piyasasından dolayı yeteri kadar verim alamayan şirketler, tüm güçlerini ABD’deki tazminat davalarına ayırmak istiyor. Kısaca ikili arasındaki davalar önümüzdeki yıllarda da tüm hızıyla devam edecek gibi gözüküyor.

:: Apple ve Samsung arasındaki davalar hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAtakan Sayın

Mobil teknoloji tutkunu olan Atakan, yıllardır Android kullanıyor. PC mi Mac mi sorusuna ise kesinlikle Mac cevabını veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Samsung ve Apple Barışıyor mu?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Zaten bu iki şirketin barışmasını beklemek saçma olur davalar kapatıldı diye uzlaşma sağlanacak değil ya

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Zaten araları kötü deyil satış poltikası bu birinden kaçan birine düşüyor firmalar çogaldı satışları düşmeye başladı

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Manasız

" Samsung ve Apple Barışıyor mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung ve Apple Barışıyor mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung ve Apple Barışıyor mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "