Okunma

Samsung’un VR seti sızdırıldı!


01 Kasım 2017 Çarşamba 02:15
Samsung’un VR seti sızdırıldı!

Samsung da Windows Mixed Reality pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor. Asus ve Lenovo gibi firmalarla yarışmak adına ürettiği yeni WMR setinin ilk görselleri de ortaya çıktı.

Samsung WMR nedir?

Windows Mixed Reality aslında sanal gerçeklikten başka bir şey değil. Fakat Microsoft, hazırladığı yazılım sayesinde sanal gerçeklik deneyimini Windows ile buluşturmayı hedeflediği için böyle bir isim kullanmayı tercih ediyor. Zira bu WMR seti de direkt olarak Oculus ve HTC Vive gibi sanal gerçeklik setlerinin yaptığı işleri yapabilecek.

Sanal gerçeklik başlığının kulaklıklarını ise AKG hazırlıyor ve aşağıdaki görsellerde de bunu görmek mümkün. Setin başlık dışındaki diğer parçası da Microsoft tarafından üretilen hareket kontrol cihazları. Bu cihazların da HTC Vive’da yer alanlara bir hayli benzediğini söylemek yanlış olmaz.

Samsung’un WMR ya da VR setinin resmi olarak tanıtılması ise 3 Ekim tarihinde Microsoft’un WMR plaftormunun geleceği üzerine düzenlediği etkinlikte gerçekleşecek. Bu yüzden yaklaşık bir hafta boyunca daha bu cihazın donanımsal özelliklerini öğrenme fırsatımız ne yazık ki bulunmuyor.

:: WMR platformu sizce başarılı olacak mı?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Samsung’un VR seti sızdırıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung’un VR seti sızdırıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung’un VR seti sızdırıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "