Samsung yeni işlemci üretiyor


20.04.2017 07:30:00
Samsung yeni işlemci üretiyor

Uzun yıllardır kendi işlemcisini üreten Samsung, yarı iletken üretimi ve geliştirme aşamalarında sektörün en önemli oyuncularından biri haline geldi. Özellikle son nesil Exynos işlemcileri ile büyük başarı yakalayan Samsung, yeni bir işlemci daha üretmeye başlıyor.

Samsung yeni işlemci üretiyor

Samsung, FinFET teknolojisinde geliştirilecek olan 2. nesil 10 nm işlemcilerini duyurdu. 10LPP (Low Power Plus) olarak adlandırılan bu işlemciler seri üretim için hazır hale getirilmiş durumda. 3D FinFET yapısı ve 10LPP teknolojileri, yeni işlemcilerin yüzde 10 daha performanslı ve yüzde 15 daha az güç tüketimi yapmasını sağlayacak. Bu kıyaslama ilk nesil 10 nm LPE (Low Power Early) işlemcilere kıyasla açıklanan rakamlar.

İlk 10 nm işlemci tecrübesi ile mobil işlemci pazarında tarihe geçen Samsung’un tepe yöneticilerinden Ryan Lee, 10LPP adı verdikleri yeni nesil işlemcilerle birlikte mobilde yüksek performans ve çok düşük güç tüketim seviyelerinin olacağını belirtiyor.

 


 • yazarKaan Arlı

  İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe ürün incelemeleri, sektörel röportajlarla kariyerine devam ediyor. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Kaan Arlı, video incelemeleri, haberleri ve röportajları ile SDN'de yer alacak.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Samsung yeni işlemci üretiyor” üzerine 9 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Buradan çamur atmayın. Samsung telefon kullanıyorum 2. günün akşamında şarja takıyorum. S8 da şarj konusunda S7 Edge'den iyi.

  2. SDN Okuru dedi ki:

   samsung s8 in guc tuketimi gercektende cok az harika bir islemcisi var o guzelim ekran 10 dakkada nerdewyse 100 1% guc tuketiyor inanilmaz

  3. SDN Okuru dedi ki:

   üretse ne yazar son güncelleme android 7 resmen s6 edge şarj tüketmek için yapılmış cihazın perfomansı yarı yarıya azaldı s3 s4 s6 uzun vadede kullandığım cihazlar güncellemeden önce çok memnundum s6 dan şimdi hüsran ve s8 i inceledim cihaz gerçekten üstüne koyarak gelinmiş fakat şarj konusunda yine aynı durumu yaşayacağız en fazla 1 günü çıkarmaz stabil cihazlar örnek ıphone serisinde bu sebeple tutuyordu

  4. SDN Okuru dedi ki:

   Geçen sene 2 sene sonra Samsung sektörün kralı olacak demiştim yani önümüzdeki yıl dediğim tahminlerin nasıl tutacağını göreceksiniz ki bunun sinyalleri s8 ile verildi her yönüyle harika bir cihaz

  5. SDN Okuru dedi ki:

   s8 ölü doğdu gelsin note 8

  6. SDN Okuru dedi ki:

   Sürekli -15 düşük güç tüketimi yüksek performans ***** halen bataryalar bir günü cıkarmiyor hikaye bunlar

  Yorum yazın

  Geri bildirim