Okunma

Samsung yeni kamera sensörlerini duyurdu


30 Ekim 2018 Salı 16:00
Samsung yeni kamera sensörlerini duyurdu

Son dönemde artan kamera sayıları ve çözünürlükleri, telefon üreticilerinin kamera konusunda yenilikler yapmasını sağlıyor. Kendi görüntü sensörünü üreten Samsung, ISOCELL isimli görüntü sensörlerine iki yeni model daha ekledi. Samsung ISOCELL Bright GM1 ve ISOCELL Bright GD1 isimli sensörler, yüksek çözünürlük desteği sunuyor. Samsung yeni kamera sensörlerini duyurdu

Samsung ISOCELL Bright GM1 ve ISOCELL Bright GD1 tanıtıldı

Samsung Electronics, 0.8 mikrometre seviyesindeki yeni görüntü sensörleri ile çoklu kamera düzenindeki telefonlara yeni bir nefes getirecek gibi görünüyor.

Samsung ISOCELL Bright GM1 32MP ISOCELL Bright GD1

Isocell Bright GM1 isimli görüntü sensörü, maksimum 48 Megapiksel çözünürlük sunuyor. Isocell Bright GD1 modeli de maksimum 32 Megapiksel çözünürlük desteği sunuyor. 0.8 mikrometre boyuta kadar küçültülen sensör, daha küçük yapıda kamera modüllerine destek sunacak. Buna ek olarak daha yüksek çözünürlük de sizleri ve bizleri bekliyor.

Samsung yeni kamera sensörlerini duyurdu

GM1 ve GD1 görüntü sensörleri, Samsung’un Isocell Plus teknolojisinden faydalanıyor. Samsung, bu teknoloji ile küçük piksellerin daha performanslı olacağını belirtiyor. Tetracell teknolojisi de, dört pikselin, tek piksel gibi çalışıp ışık hassasiyetini arttırmaya yarıyor. GD1 sensörünün HDR desteği olduğunu da belirtelim.

Samsung’un bu yılın son çeyrek döneminde seri üretime geçeceği ve 2019 yılının ilk amiral gemisi olması beklenen Galaxy S10‘da yer alacağı tahmin ediliyor.  Buna ek olarak, piyasadaki diğer markaların da, bazı modellerde bu sensörleri kullanması muhtemel.
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Samsung yeni kamera sensörlerini duyurdu”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Samsung yaptıysa en iyisini yapar

  2. Anonim dedi ki:

    Samsung kazıkçı, pahalı vb bir sürü yorumlar yapılıyor. Bir apple ya da huawei, xiaomi ile karşılaştırılıyor. Çok anlamsız oluyor bu karşılaştırmalar. Adam işlemcisinden ekranına, ekranından kamerasına bir çok şeyi kendisi üretiyor. Karşılaştırma yapılacaksa kendi ekranını kendi kamerasını vb. donanımlarını kendi üreten markalarla karşılaştırılmalı. Tabi öyle bir firma varsa. Belki Sony denebilir onun telefonları da ortada. Takoz olarak kullanılabilir.

" Samsung yeni kamera sensörlerini duyurdu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung yeni kamera sensörlerini duyurdu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung yeni kamera sensörlerini duyurdu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "