Okunma

Samsung’a dev ceza!


07 Nisan 2017 Cuma 02:00
Samsung’a dev ceza!

Çin’de süregelen bir dava daha sonuçlandı ve Samsung’un Huawei’ye patent ihlalleri nedeniyle 11.6 milyon Dolar tazminat ödemesine karar verildi.

YouTube TV hizmete başladı!

Ceza neden kesildi?

Samsung’un Huawei’ye ödemesi gereken 11.6 milyon Dolar cezanın, Galaxy S7 de dahil olmak üzere 20 farklı Samsung akıllı telefonda kullanılan bir 4G lisansı yüzünden olduğu belirtildi.

Dava geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Çin ve Amerika Birleşik Devletleri’nde, yani iki farklı ülkede birden açılmıştı. Samsung ise bu davalara kendi patent ihlal iddiası ile karşılık vermişti.

Huawei, 2016 yılında satılan ve Samsung’a 12.7 milyar Dolar gelir elde ettiren 30 milyon ünite ürünün tazminatının peşinde koşuyordu. Mahkemenin kararının ardından Samsung’un cezayı ödemesi ve davada sanık olarak yer alan beş farklı firmanın da Huawei’nin elinde bulunan patentleri kullanmaması gerekiyor.

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde Google, PAX barışını imzalaması için firmaları davet etmiş ve birçok firma patent ihlallerini ortadan kaldıracak olan bu anlaşmaya imzasını atmıştı.

:: Patent savaşları hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Samsung’a dev ceza!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Samsung'un 1 saatlik kazancı o kadar para…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    samsung un zaten net geliri 30,1 milyar dolar civarı 😀 11 milyon dolar neki .ona göre bizim cebimizdeki 11 lira eski para ile 11 milyon 🙂

  3. SDN Okuru dedi ki:

    11 milyon dolar dev felan değil çerez parası

" Samsung’a dev ceza! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung’a dev ceza! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung’a dev ceza! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "