Samsung’a Galaxy Note 7 müjdesi!


11 Ağustos 2017 Cuma 05:00
Samsung’a Galaxy Note 7 müjdesi!

Teknoloji ile ilgili olup da Samsung firmasının Galaxy Note 7 ile yaşadığı problemlerden haberi olmayan yoktur. Bataryasında yaşanan patlama problemi nedeniyle Samsung’un başına oldukça büyük işler açan Note 7 hakkında açılan bir davada ise karar şaşırtıcı bir şekilde Samsung’un lehine çıktı.

Geri toplatma tamamen normal!

Dava geçtiğimiz yıl bi grup Galaxy Note 7 sahibinin Güney Kore’de açtığı davanın ta kendisi. Cihazlarda yaşanan teknik problemlerin ardından Galaxy Note 7’leri toplatan Samsung’a, toplattıkları her cihaz için sahiplerine 433 dolar ödemesi için dava açılmıştı.

17-08/11/galaxy-note-7-guney-kore-dava-sdn-shiftdelete.jpg

Dava deliller tamamlandıktan sonra sonuçlandı ve Güney Kore’de Samsung’un kimseye bir şey ödemesine gerek olmadığı sonucuna varıldı. Mahkemeye göre Samsung’un Galaxy Note 7‘leri yaşanan bu önemli problemin ardından toplatması, kabul edilemez bir durum değil.

Benzer bir davanın da Amerika Birleşik Devletleri topraklarında da açıldığını ama şimdilik o davanın sonuçlanmaktan bir hayli uzak olarak görüldüğünü de belirtelim.

:: Samsung’un cihazları geri çağırması hakkında ne düşünüyorsunuz?


 • yazarMurat Sağlam

  Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Samsung’a Galaxy Note 7 müjdesi!” üzerine 7 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   ne yaziyor biri tercüme edebilrmi?

  2. SDN Okuru dedi ki:

   atın alan üsküdarı geçti

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Ah note 7 ah. Hala tadi damagimda 🙂 Samsungu sanal tusla gorecegim hic aklima gelmezdi.

  4. SDN Okuru dedi ki:

   Dava ekstra bedel talebiydi

  5. SDN Okuru dedi ki:

   Bende Türkiye satışı yeniden başlayacak diye tıkladım. Hay başlık seçinmine ben senin 🙂

  6. SDN Okuru dedi ki:

   Samsung icin super bir haber. Bu haber ana haber bultenlerinde yayinlanmali. Internet haber sitelerinde flas haber olarak verilmeli. Bu vesile ile shiftdelete i bu ornek haber icin kutluyorum. Bu tarz haberlerin devamini ***** yararli oldu

  7. SDN Okuru dedi ki:

   Ne yani adamlar parasını verip aldığı cihazı hem geri verdi hemde parasını mı alamamış oldu yoksa extra bir bedel içinmiydi dava

  Yorum yazın

  Geri bildirim