Okunma

Samsung’dan Çevre Dostu SSD


05 Şubat 2009 Perşembe 14:29
Samsung’dan Çevre Dostu SSD

Samsung’a göre daha fazla güvenilirliğe ve performansa olan talebin artması, SSD kullanımını teşvik ediyor. Samsung dizüstü kişisel bilgisayarlar için 8 GB, 16 GB, 32 GB, 64 GB, 128 GB ve 256 GB‘lık SSD‘ler ve işletmelere yönelik olarak da 25 GB, 50 GB ve 100 GB‘lık SSD’ler sunuyor.

Katı Depolamalar Daha Az Güç Harcıyor

Samsung tarafından verilen bilgiye göre, SSD aktif moddayken 1,9 watt enerji, çalışmaz durumdayken de 0,6 watt enerji kullanıyor. HDD‘ler ise aktif moddayken 8-15 watt, çalışmaz durumdayken 1-2 wat enerji kullanıyor. Yeni ürünün 2009 ilk çeyreği içerisinde satışa sunulacağı bildiriliyor. Ürünün Türkiye’ye ne zaman geleceği henüz belli değil.

:: SSD’lere terfiyi ne zaman yapmayı planlıyorsunuz?

Bilgi için: Samsung
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Samsung’dan Çevre Dostu SSD”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    fiyat umarim gene uçmaz

" Samsung’dan Çevre Dostu SSD konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung’dan Çevre Dostu SSD ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung’dan Çevre Dostu SSD ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "