Okunma

Samsung’dan önemli Tizen OS hamlesi


17 Nisan 2017 Çarşamba 11:00
Samsung’dan önemli Tizen OS hamlesi

Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre şirketin planları Tizen OS ile çalışan akıllı telefonları yeniden küresel anlamda popüler hale getirmek üzerine kurulu. Şirket bu açıklamayı şu anda devam etmekte olan Tizen Geliştiriciler Konferansı 2017’de gerçekleştirdi.

Tizen OS ne zaman yayılacak?

“Önünde sonunda küresel olarak tüm ülkelerde Tizen ile çalışan akıllı telefonları piyasaya süreceğiz.” açıklamasıyla konuya ışık tutan Samsung, ardından da Tizen OS’un şu anki kullanım oranlarıyla ilgili çeşitli bilgiler verdi.

Tizen OS ile çalışan akıllı telefonlar şu anda Dünya’nın sayılı bölgesinde satışta ve bunların başında da Hindistan geliyor. Hindistan’ın ardından en çok ilgi gördüğü bölge ise Güney Doğu Asya ve Afrika kıtaları olarak lanse edildi.

Hindistan’daki Tizen OS ile çalışan akıllı telefonlarda da büyük bir artış yaşandığı belirtildi. Geçtiğimiz yıla oranla yüzde 100’e varan bir artış olduğunu söyleyen Samsung yetkilileri, 2016 yılında ülkede satılan akıllı telefonların yüzde 30’unu Tizen OS ile çalışan cihazların kapsadığını da söyleyerek konuyla ilgili açıklamalarını noktaladı.

:: Tizen OS’un gelişimi hakkında ne düşünüyorsunuz?


yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

10 yorum - “Samsung’dan önemli Tizen OS hamlesi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Google ve apple tamamen kendine özgü ikisinin işletim sistemide çok ayrı ve güzel samsung biraz ondan biraz bundan alıyor resmen özgün bir yani yok yani. Herkes istediğince eleştirmekte özgür

 2. SDN Okuru dedi ki:

  samsung televizyonlardaki yazılım.sanırım amerikada da kullanılıyor.
  düzgün çalışır ve kullanışlı olursa tutmaması için neden yok.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşım ona taklit, buna bilmem ne. Sizin kafanızla yeni birşey ortaya çıkmaz. Android ya da ios çıktığında mükemmel miydi sanki. Bir şeyi de beğenin yahu. Elini taşın altına atan yok ama eleştirmeye gelince herkes kahraman

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Android'den daha stabil olursa ve özelleştirilebilirse tutar

 5. SDN Okuru dedi ki:

  olmuz yaklaşmaya gerek yok, kendi yazılımı ile başarılı olan da (iOS) kendi yazılımı ile başarılı olamayan da ( Winphone) örneği ortada var, iki tarafı da doğru analiz edebilirse çok iyi sonuçlar alabilir, takitmiş değilmiş…bana ne…telif hakkından cebime para girmiyor, sonuç önemli.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Apple taklitçi diyenler 🙂 mac OS çakması bir sistem tutucagını sanmam biraz özgün olsan keşke

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Güvenlikte sıfır ***** zamanlar haberlere çıktı. samsung un ikinci skandalı 😀

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Yapsinda kurtulak şu ***** alirim şahsen.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Apple gibi kendi işletim sistemini yapamaya çalısıyor ama tutmaz bir şeyidi taklit etme.

Yorum yazın

Geri bildirim