Samsung’un Galaxy Note 7 zararı ne kadar?


11 Ekim 2016 Salı 09:00
Samsung’un Galaxy Note 7 zararı ne kadar?

Samsung Galaxy Note 7 modelleri için ilk kez satışlar durdurulduktan sonra, Samsung başkanı Dong-Jin bu olayın zararı için “yürek yaralayıcı” bir rakam olduğunu belirtmiş ve analistler zararın 1 milyar dolar civarında olduğunu söylemişti.

Şimdi ise yenilenen Galaxy Note 7 modellerinde de patlama haberlerinin devam etmesi, Samsung‘un tekrar satışları durdurma kararı ile sonuçlandı.

Peki tüm bu süreçte, Samsung‘un karşı karşıya kaldığı zarar ne boyutta?

Rakam 17 milyar dolar!

Reuters’ın haberine göre yeni Note 7‘lerin de satışlarının durdurulması, 19 milyon adetlik bir cihaz satışının kaybolması ve toplamda 17 milyar dolarlık bir gelirin uçması anlamına geliyor.

Tabii ki Samsung’un 235 milyar dolarlık bir pazar değeri olan ve kasasında 69 milyar dolar bulunduran bir şirket olduğunu düşündüğümüzde, bu zarar her ne kadar yaralayıcı olsa da karşılanabilir bir düzeyde.

16-10/11/samsung-galaxy-note-7-20.jpg

Bakalım önümüzdeki süreçte Galaxy Note 7 akıbeti ve Samsung’un bu zararı geri döndürmek için alacağı aksiyonlar ne olacak.

:: Samsung’un tahmin edilen Note 7 zararı hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarKerem Enginar

Özellikle akıllı telefonlar olmak üzere uzun süredir en yeni mobil ürünleri inceleyen Kerem, bunun yanı sıra donanım ürünleriyle de ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

74 yorum - “Samsung’un Galaxy Note 7 zararı ne kadar?”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Yılın telefonu hTc 10 ve nexus ki ikiside aynı firma üretimi samsung a bakın dünyada en baş konumlarda ama gel gör bir tane telefonu yapamadı şimdi birisinin elinde note 7 olsa yanındaki bomba diye dalga geçse adam bir daha samsung almaz tövbe eder samsung a.Bir de işçilerden kesiyor parasını utanmaz arlanmaz lar isallah batarsiniz bilmem kaç dolara çalışan adamın suçu ne o kadar ucuza çalışıyorlar ezilen de kendileri oluyorlar ben o işçinin yerinde olacam fabrikayı yakarım namussuzum

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  ZULUM EDENE MERHAMET EDİLMEZ..ayet.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  note 8,i hemen devreye ***** 4500 mah..olsun..yoksa yine patlar..çin,cilerin malını kullanma..yoksa dükkanı kapatırsın..kepçe işine başlarsın.. valla sana acımıyoruz samsung..işçilerine acıyoruz..günahtırlar ekmeklerinden olurlar..zaten işçileri dünyada olduğu gibi sende köle gibi kullandığını biliyoruz..
  buna SKATRA MANTIĞI denir..sakıncalı kişilerin doymaz bilmeyen karınlarını garip ve fakir işçiler doyurur..kendileride aç kalır..
  SKATRA MANTIĞI..abd..***** türkiye ve romanya ve rusya ve fransa ve İngiltere. ve afrika tamamen..çin..hepsi dahildir..

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  note 7 kullananın yanında kağıt torpa patlatmayın..kişinin aklı gider valla…note,m patladı diye..feryat eder..kalp krizi dahi geç*****

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  beter olsun beter olsun..samsungu alan beter olsun..samsung da daha beter olsun..şarkımız nasıl..sumsung,cular..

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  SAMSUNG,,zararın bir miktarını yok etmek için, işçilerinin aylıklarında 13 dolar düşürmüştür.bu durum 7 ay devam edecektir..toplam avantası 7 milyar dolar olacaktır..BEREKET VERSİN diyor samsung..BARİ elimizin altındaki işçilerden fayda görelim demektedir..yani 100 dolar alan (aylık) işçisi 87 dolar alacakmış.Garibana zengin her yerden vurur..ülkemizde de bol bol var..benden gitmesin senden ***** note 7,yi yapan işçileri çıkmıştır.

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Her zaman söylüyordum Samsung çingene bir marka özgün hiç bir şeyi yok bütün markalardan bişey çalı***** sağlığına önem vermiyor sadece yapacakları ciroyu düşünüyorlar. Gereği kadar test edilmeden piyasaya sürülürse işte böyle olur. Sony guncelleme vermeden altı ay deneme yapıyor böle bir şey söz konusu bile olmadı şimdiye ***** gitsin beton kamyonu falan yapsın yahut inşaat işi. Samsung beş para etmez bi marka.

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Leblebi gibi model çıkarırsan olacagı ***** arasında bunca model arasında yazılım ve donanımı hatta bataryayı biri birine karıştırmış olmak bile var ! Hatta mühendislerinin kafası o denli karışıktır yüz yüze sorsan patlayan batarya modelinin s7 ye ait olduğunu bile söyleyebilirler.

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Dandirodciler üzülmesin Note 7 patlamasaydı bile, Zaten en fazla 2 güncelleme alıyor olacaktı, 2 sene sonra elinizde patlayacaktı..

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  En güzeli, Samsung elindeki Note 7' leri düzeltip 3 ü 5 i aramadan sembolik bi rakamdan satışa çıkarsın, bundan iyi reklam mı olur?

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  en az bizim kadar zarar etmiştir diliyorum. 2 sene zar zor güncelleme veriyor. benim s6 neden android 7 de değil mesela. 700 tl lik gm 7 alalı cok oldu

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  o rakama markanın imajının yediği darbeyi de koymak lazım. yenilenmiş note 7 lerin patlaması çok pahalıya mal olacak. insanlar s8 almadan önce bir kaç kere ekstradan düşünmek zorunda hissedecek kendilerini.

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  İnşallah S8de patlar böylece dandik bir markada piyasadan silinmiş olur. Amin.

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Merak etmeyin S8 de patlar borsa filanda kalmaz

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  sen ne yaptın on yedi milyor doları 😀

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  ne üzülüyorsun…sanki ortağın batmış gibisiniz..hayret ya. beterin beteride var..belki geride geliyor. güncelleme vermeyince millet üzülüyordu..şimdi o üzülsün..

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  hahaha hihihi huhhuhu zorrrtttttt iphone alın keyfinize bakın

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  Aldığı ahları ,bedduaları , küfürleri toplarsak bi note 7 faciası eder herhalde..

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  Samsungu sadece telefon ureten bir firmasi olarak goren cahillere yazik . Samsung dunyanin en iyi teknoloji ureten firmasidir ve cogu alanda oncudur.

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  nazar mı değdi note 6 to 7,, 6.ının ahı çıktı.. millete 200 dolarlık telefone 1299 dolar istersen Allah asla kuluna yapılan zuluma razı gelmez..işte böyle evvelki kazançlarında KUŞ GİBİ uçar gider.. mazlumun ahı tahttan indirir şahı..samsung ve apple,ye göndermeler… applenin telefonlarıda kıskandı..patlıyorlar orda burda..sağda solda..***** çinde..patlayın yeni geldi patlamanın zamanı… apple 219 dolarlık telefonu 1700 dolara satıyor.. bune biçim vicdan var bunlarda hayret ya !! beter olun..inşallah.

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  Note serisini hiç beğenmedim zaten.

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  Samsung, bir an önce bozulan prestijini düzeltecek adımlar atmazsa kullanıcılar daha sonraki zamanlarda çıkacak modellere de şüpheli yaklaşacaktır ve bu da daha büyük zararlar verecektir..

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  No Samsung No cry

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  Hep kar edecek diye bir şey yok ya… Her hafta aynı tasarıma sahip klon cihazlar çıkaracağına, 1 tane sağlam cihaz çıkarmayı öğrenir böylelikle…

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  samsung almak ısteyen korka korka alacak artık s8 pat diye insanlar alacak halleri yok samsung ayarında htc var bence iyi bir fırsat verilmeli artık

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  o 235 milyarlık adı 100 e iner 69 dan da 17 silinse iflas ***** şirketler büyük rakamlarla dö***** bi comak tüm sistemi cokertebilir.

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  Nazar değidi nazar

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  SABOTAJ MI VAR ACABA

 29. Ziyaretçi dedi ki:

  Samsung'un Note 7 nedeniyle uğradığı zarar 17 milyar dolar olarak hesaplanıyor diye yazı var internette. borsa da dolayı

 30. Ziyaretçi dedi ki:

  borsa da hisse senetleri çökmüş. birde bu tarafı var zararın.

 31. Ziyaretçi dedi ki:

  Merak etmeyin S8 ile zararı karşılar

 32. Ziyaretçi dedi ki:

  Daha da samsung almayacağım eli dekini satıcam htc düşünüyorum

 33. Ziyaretçi dedi ki:

  Ucuza üret milleti kazıkla ne oldu şimdi? Keser döner sap döner………..

 34. Ziyaretçi dedi ki:

  Kasasındaki paraya bakınca fazla bir zararı olmamış. Zaten düzenli olarak apple a tazminat ödüyor.

 35. Ziyaretçi dedi ki:

  apple ve fanboyları kına yakabilirler artık ama aynı sonu onlar da yaşayacak eninde sonunda

 36. Ziyaretçi dedi ki:

  Gelecek s8 modelinde eskiden olduğu gibi sürümden kazanmayı denerlerse düzelirler

 37. Ziyaretçi dedi ki:

  Ekranları tekrar kullanır ne olcak al sana zarar yarıya düştü

 38. Ziyaretçi dedi ki:

  Daha kaliteli pil kullansaydi samsung bugün bu sorunla karsilasmazdi

 39. Ziyaretçi dedi ki:

  Çöpe çıktı Note serisi

 40. Ziyaretçi dedi ki:

  Seri seri telefon modelleri çıkartmanın sonucu demek ki arge düzgün iş çıkaramıyor bu sonuçlar kendisine kullanıcı yüzdesi kaybettirdi

 41. Ziyaretçi dedi ki:

  Eee o kadar saçma model çıkarıp güncelleme vermeyip bi dünya insanı kazıkladı. Ah aldı çıkar elbet bi yerden.

 42. Ziyaretçi dedi ki:

  19 milyon cihaz, üretim maliyeti ne kadar ki olsun olsun 300 dolar olsun 5.7 milyar ediyor nasıl hesapladın tanesini 1000 dolardan mı?

 43. Ziyaretçi dedi ki:

  Her ay telefon cikarmanin zararlari..

 44. Ziyaretçi dedi ki:

  İnşallah Nokia'dan beter olacaklar. İnşallllh

 45. Ziyaretçi dedi ki:

  Cidden üzülmemek elde değil son 1 senedir çok güzel telefonlar yapıyordu bu haberleri gördükçe içim yanıyor benimde

 46. Ziyaretçi dedi ki:

  maddi zarar sorun değil ya giden prestij ne olacak yani dünya para verip aldığın telefon dandiktir diye sakındığın telefonlardan daha dandik çıkıyor ve o ucuz dandik dediğin telefonları sırf güvenli olmadıklarını düşündüğün için almıyorsun. Xiomi artık gözüme çok çekici gelmeye başladı doğrusu…

 47. Ziyaretçi dedi ki:

  Yorumları sabırsızlıkla bekliyorum su anda

 48. Ziyaretçi dedi ki:

  Imaj zedelenmesi haric samsungu etkilemez

 49. Ziyaretçi dedi ki:

  s7 edgelerin fiyatı düşmüştü şimdi yine yükselir ve güncellemeyi en fazla süre ile alan model olur 🙂

" Samsung’un Galaxy Note 7 zararı ne kadar? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung’un Galaxy Note 7 zararı ne kadar? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung’un Galaxy Note 7 zararı ne kadar? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Kırılmayan telefon LG K61 kutusundan çıkıyor Kırılmayan telefon LG K61 kutusundan çıkıyor
 2. 2 İş modeli kanvası nedir? Nasıl oluşturulur? İş modeli kanvası nedir? Nasıl oluşturulur?
 3. 3 iPhone'da en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarını sıraladık! iPhone'da en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarını sıraladık!
 4. 4 Helal olsun: yapmışlar! Huawei Ekosistemi! Helal olsun: yapmışlar! Huawei Ekosistemi!
 5. 5 Samsung Galaxy Note 20 Ultra kutusundan çıkıyor! Samsung Galaxy Note 20 Ultra kutusundan çıkıyor!
 6. 6 Galaxy Note 20 Ultra elimizde! ilk izlenimlerimiz Galaxy Note 20 Ultra elimizde! ilk izlenimlerimiz
 7. 7 Samsung Galaxy Watch 3 kutusundan çıkıyor! Samsung Galaxy Watch 3 kutusundan çıkıyor!
 8. 8 Galaxy Note 20 serisi tanıtıldı! Canlı Yayın Galaxy Note 20 serisi tanıtıldı! Canlı Yayın
 9. 9 Isınan bilgisayar nasıl soğutulur? (Video) Isınan bilgisayar nasıl soğutulur? (Video)
 10. 10 Xiaomi Redmi Note 9 Pro vs Redmi Note 9S Xiaomi Redmi Note 9 Pro vs Redmi Note 9S