Sanal Sunucu Yönetiminde Dev Adım


14 Mayıs 2010 Cuma 06:30
Sanal Sunucu Yönetiminde Dev Adım

Çift soketli sunucu serisinde ilk blade modelin duyurusunu geçtiğimiz günlerde yapan Fujitsu, 7 Mayıs’ta 2 soketli 6 çekirdekli yeni Westmere mimarisini destekleyen yeni bir modeli daha blade sunucu ailesine ekledi.

Fujitsu’nun çift soketli yeni blade sunucusu PRIMERGY BX920 S2, üstün performansı ile fiziksel sunucu ortamları ve sanal uygulamalardaki başarılı yönetimi ile ön plana çıkıyor (Yüzde 92 Tasarruf İster misiniz?).

 

Hem Hesaplı Hem de Performanslı

Enerji tasarrufunu destekleyen tasarımı ve ısınmayı önleyen teknolojileri ile kurumların elektrik faturalarını hafifleten PRIMERGY BX920 S2, veri merkezi operasyonlarında Intel’in en gelişmiş işlemcileri olan 5600 serisinin yüksek performansını sunabildiği gibi; maliyete duyarlı projelerde yine Intel’in daha hesaplı Xeon 5500 serisini de başarıyla kullanabiliyor.

PRIMERGY BX920 S2’nin gelişmiş I/O teknolojisi, çeşitli tiplerdeki ağ trafiğini en uygun şekilde yönetmeyi sağlarken, 1 Gbit/s erişim sağlayan blade üzerindeki 4 adet Ethernet kartına ek olarak 10 adet daha ağ kartı kullanmaya izin veriyor.

Sistem enerji verimliliğine ek olarak birçok farklı medya aracıyla yeniden başlatılabilme (boot) özelliğiyle de kendisinden söz ettirecek.

Gelişmiş teknolojileri ve donanım bileşenlerini ustaca bir araya getiren PRIMERGY BX920 S2, tasarımı ile de öne çıkıyor.

 

Fujitsu’nun Dinamik BT Altyapıları vizyonu doğrultusunda kurumların sanallaştırma projelerinde vazgeçemeyeceği teknolojilerden biri olarak gündeme gelen PRIMERGY BX920 S2, daha şimdiden birçok sanal makina yönetim yazılımı tarafından desteklenmeye başladı (Intel’in Yeni Xeon Hamlesi).

Örneğin, sanallaştırma pazarının büyüklerinden VMware’in cazip fiyatlardan piyasaya sunduğu vSphere Acceleration Kits ile kurumlar, PRIMERGY BX920 S2 blade sunucu üzerindeki sanal makinelerden en yüksek verimi alabiliyor.

:: Fujitsu’nun Primergy ürün ailesini biliyor musunuz? Deneyimlerinizi bizimle paylaşın.

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sanal Sunucu Yönetiminde Dev Adım konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sanal Sunucu Yönetiminde Dev Adım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sanal Sunucu Yönetiminde Dev Adım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!