Okunma

Sandisk’ten uygulamalara performans dokunuşu!


05 Ekim 2018 Cuma 20:12
Sandisk’ten uygulamalara performans dokunuşu!

Sandisk Extreme microSD kartları uygulamalarda büyük avantaj sağlayan A2 desteğiyle geliyor. Uygulamaların depolama birimlerindeki rastgele okuma ve yazma oranları kullanım hızına olumlu katkı sağlıyor.

Western Digital çatısı altında faaliyet gösteren Sandisk, A2 (App Performance 2) konusunda sağladığı geliştirmelerle hafıza kartlarını uygulamalar konusunda daha performanslı hâle getirecek. Bilindiği üzere sabit yazma ve okuma hızlarının yüksekliğinden ziyade rastgele IOPS (saniye başına gerçekleşen girdi/çıktı) değeri uygulamalar için daha önemli. 4000 IOPS okuma, 2000 IOPS yazma hızıyla gelecek olan Sandisk Extreme microSD kartları yakında raflardaki yerini alacak.

sandisk extreme microsd

Sandisk Extreme microSD kartlarının depolama alanları

32 GB, 64 GB, 128 GB, 256 GB ve 400 GB seçenekleriyle sunulacak olan kartlarda UHS-I desteğiyle 90 MB okuma ve 60 – 70 MB arasında yazma hızı vadediliyor. V30 etiketiyle sunulan ürünler bu sertifikanın gereği olarak minimum 30 MB/S yazma hızını destekliyor.

A1 sertifikalı ürünler okuma ve yazmada 1500/500 IOPS değerleri elde ederken A2 ile bu rakamların neredeyse üç katına çıktığı dikkatlerden kaçmıyor. A2 destekli kartlarla cihazındaki uygulamaların yavaşlığından şikayet eden kullanıcılar için bir nebze olsun hız artışı ortaya konmuş oluyor.

Android işletim sistemleri SD kartlara uygulama yüklemesinde A1 ve A2 desteğini göz önünde bulunduruyor. A2 destekli bir karta doğrudan yüklenen uygulamalarda bahsi geçen IOPS değerleri yakalanmış oluyor.

Çeşitli iklim şartlarında cihazlarını kullanma ihtiyacı hisseden kullanıcılar için -25 ile 85 santigrat derece arası kullanım imkânı tanıyan Sandisk Extreme hafıza kartları zor şartlar altında çalışabileceğini kanıtlıyor.

12 Ekim’de A2 Sandisk microSD kartlarının satışa sunulması planlanıyor.

sandisk extreme microsdYeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Sandisk’ten uygulamalara performans dokunuşu!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    O yüzden Samsung

  2. limerick dedi ki:

    okuma hizi up to 90 diyor ya, hic bir zaman o 90 i goremezsiniz, en hizli controller da kullansaniz gorup goreceginiz okuma yazma hizi 25 mb. elimde 3-4 tane sandisk extreme var sozde 90 mb okuyan 45 mb yazan, hikaye bunlar, adam labaratuvarda bir sekilde 90 mb aliyor sonra oraya 90 mb diye basiyor.

  3. Anonim dedi ki:

    para yok ki

" Sandisk’ten uygulamalara performans dokunuşu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sandisk’ten uygulamalara performans dokunuşu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sandisk’ten uygulamalara performans dokunuşu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "