Okunma

SanDisk’ten Dişli Satın Alım!


16 Haziran 2014 Pazartesi 20:39
SanDisk’ten Dişli Satın Alım!

Akıllı telefon ve tabletler için geliştirdiği microSD kartları ile bilinen SanDisk, veri merkezleri odağında flash bellek üretimi gerçekleştiren Salt Lake–Utah’lı teknoloji şirketi Fusion-io’yu 1.1 milyar dolar bedelle satın aldı.

Fusion-io, yazılım ve flash bellek ürünleri yapan, kurumsal pazarda iddialı bir şirket olarak biliniyor. Satın alma sonrasında Fusion-io çalışanları ve yönetim kadrosuyla ilgili ne yönde adım atılacağı ise henüz açıklanmış değil.

Hedef

SanDisk, bu satın alma sonucunda; microSD kartları ile mobil cihazlarda veri saklama konusundaki global gücüne bir diğer veri odaklı sahaya, ama bu kez kurumsal müşterileri de hedefleyerek adım atmış oluyor.

2015’te kârlılığa etkisi olacak

SanDisk’in Fusion-io’yu satın alma işleminin bu yılın üçüncü çeyreğinde tamamlanması, satın alımın SanDisk’in kazanç hanesine yansımalarının ise 2015 yılının ikinci yarısı itibarıyla söz konusu olması bekleniyor.

:: SanDisk’in 1.1 milyar dolarlık satın alımı hakkında ne düşünüyorsunuz?


 
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “SanDisk’ten Dişli Satın Alım!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bu da kötülerin küresel sermaye şirketlerinden biri. Bu şirketler, Asyalı şirketlerin ürünlerinin kullanıcılara ulaşmasına dolaylı yollardan engel oluyorlar.
  Bu nedenle ki, piyasada Asya'lı şirketlerin hafıza ürünlerinin az bulunuyor. Asya'lı şiketler olmasa idi, bugün batılı bilişim şirketleri var olmayacaktı. Bu nedenle Asya'lı şirketlere saygı duyulmalı ve Asyalı şirketlerin ürünlerini kullanmaya özen göstermeliyiz.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bu da kötülerin küresel sermaye şirketlerinden biri. Asyalı üreticilerin ürünleri satmalarına dolaylı yollardan engel oluyorlar.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  3 5 sene sonra 1tb micro sd kart görürüz

" SanDisk’ten Dişli Satın Alım! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere SanDisk’ten Dişli Satın Alım! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda SanDisk’ten Dişli Satın Alım! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "