Okunma

Sandy Bridge ve Ekran Kartı İlişkisi


16 Eylül 2010 Perşembe 09:03
Sandy Bridge ve Ekran Kartı İlişkisi

Intel’in önümüzdeki yılın başlarında piyasaya süreceği Sandy Bridge mimarisine sahip işlemciler hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. (Intel Sandy Bridge Hakkında Bilgi Verdi)

Yeni nesil işlemcilerin bünyesinde bir de grafik işlemci yer alacak. Bu sayede ekran kartı olmadan da sadece CPU içerisindeki grafik işlemciyi kullanarak görüntü alabilmek mümkün olacak.

Şu an piyasada bulunan birkaç işlemcide de bulunan bu özellik oyun oynamak için yeterli değil elbette. Bunun için ayrı bir ekran kartı gerekiyor.

 

Sandy Bridge işlemcileri 2011’de piyasada olacak

 

Ekran Kartı Takılınca

Intel’in yeni nesil işlemcilerinde bulunan grafik işlemcinin, ekran kartı takıldığı zaman devre dışı kaldığı ortaya çıktı. Yani PCI-E slotuna bir ekran kartı takıldığında, CPU’nun içerisindeki grafik işlemci kullanılmıyor.

İki grafik işlemcinin de beraber kullanılabileceği bir hibrit modunun henüz düşünülmediği belirtiliyor. Bazı dizüstü bilgisayarlarda bulunan, iki GPU arasında geçiş yapma özelliğinin Sandy Bridge işlemcilerinde olmaması, güç tasarrufu yapmak isteyenler için bir eksik gibi gözüküyor.

:: İki GPU arasında geçiş yapan bir sistem olmasını ister miydiniz?

http://forum.shiftdelete.net/sdn-haberleri-makaleleri-yeni/171750-sandy-bridge-ve-ekran-karti-iliskisi.html
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sandy Bridge ve Ekran Kartı İlişkisi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sandy Bridge ve Ekran Kartı İlişkisi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sandy Bridge ve Ekran Kartı İlişkisi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "