Saniyeler İçinde Jailbreak…


18 Mayıs 2010 Salı 16:00
Saniyeler İçinde Jailbreak…

iPhone OS’in sınırlarını kaldıran Jailbreak yöntemi, cihazını etkin olarak kullanmak isteyen tüm kullanıcılar için kaçınılmazdır. Tüm sürümleri yayınlandıktan saatler sonra kırılabilen iPhone OS’in güncel resmi versiyonu 3.1.3 için en kısa yol Spirit. Son derece kolay olan bu yöntem ile iPhone’u saniyeler içinde daha özgür bir hale getirebileceksiniz.

 

iPhone OS 3.1.3 yüklü iPod Touch, iPhone ve iPad için geçerli olan bu yöntem “untethered“dır. Yani cihazı tekrar başlattığınız takdirde otomatik olarak açılması sağlanmıştır. Jailbreak uygulamasını her seferinde tekrar başlatmanız gerekmez.

Untethered Jailbreak

Spirit yönteminin kesinlikle bir unlock yöntemi olmadığını belirtelim. Bu işlem yalnızca untethered olarak cihazı Jailbreak’li hale getirir. Bu nedenle işleme başlamadan önce telefonunuzun operatörden bağımsız bir şekilde çalıştığından emin olmalısınız. Bu durum genelde yurtdışından satın alınıp Türkiye’de kayıt altına alınan cihazlarda gözlenmektedir.

Son olarak dikkat etmeniz gereken ise telefonunuzun iTunes ile aktifleştirilmiş olması hususu. İşleme başlamadan önce aktifleştirme adımlarını iTunes üzerinden tamamlayın. Ayrıca Spirit’in sadece iTunes 9 ile uyumlu çalıştığını da hatırlatmadan geçmeyelim.

İndirme Bağlantısı

İşleme başlamadan önce cihazınızı senkronize ederek güncel bir yedek almak faydalı olacaktır.

Yedekleme işlemini başarıyla tamamladıktan sonra buradaki Spirit Jailbreak sayfasına giderek sadece 4 MB boyutundaki Windows yahut Mac OS X ile uyumlu yazılımlardan birini indirebilirsiniz.

İşlem Adımları

İndirme işleminin ardından programı çalıştırarak Spirit ekranına bağlanıyoruz. Cihazımızı bilgisayara bağladıktan sonra Jailbreak ikonu tıklanabilir hale gelecektir. Son olarak Jailbreak diyoruz ve maksimum bir dakika içersinde cihazımız Cydia yüklenmiş olarak açılıyor. Spirit programının adım adım uyarılarını aşağıdaki görselde görebilirsiniz.

:: Karşılaştığınız sorunları SDN Forumlarında paylaşın.
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Saniyeler İçinde Jailbreak… konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Saniyeler İçinde Jailbreak… ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Saniyeler İçinde Jailbreak… ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
  2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!