Okunma

Şarj Aletleri Standartlaşıyor


30 Haziran 2009 Salı 07:49
Şarj Aletleri Standartlaşıyor

 Avrupa Komisyonu‘nun cep telefonu üreticilerine yaptığı talep doğrultusunda, Nokia, Apple, Samsung, LG, Research In Motion, Sony Ericsson, Motorola, NEC, Qualcomm ve Texas Instruments ortak bir açıklama yayınlayarak çok yakın bir süre içerinde şarj aletlerini standartlaştıracaklarının sözünü verdiler.

Avrupa Komisyonu bir süreden beri cep telefonu üreticilerinden standart tek ve ortak bir şarj aleti kullanmalarını istiyordu. Bu sayede hem atıkları azaltmak, hem de cep telefonu maliyetlerinin düşürülmesi hedefleniyordu.

Açıklamayı yayınlayan 10 firma, önümüzdeki seneden itibaren Avrupa’da piyasaya çıkacak tüm modellerinde micro-USB bağlantılı tek tip bir şarj aleti kullanacaklarını belirttiler. Avrupa Komisyonu firmalara, bu standartı en kısa sürede yerine getirebilmeleri için, her türlü desteği vereceğini açıkladı.

:: Tüm cep telefonu şarj aletlerinin standartlaşması hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Şarj Aletleri Standartlaşıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  şarj aletlerinin uçları micro usb oldu ama adaptördeki voltaj ve amper değerleri değişiklik gösteriyor bu farklılık sadece süreyi mi etkiler yoksa batarya kalitesini de etkiler mi

 2. SDN Okuru dedi ki:

  AKLIN YOLU BİR

 3. SDN Okuru dedi ki:

  çok iyi olur yaaa

 4. SDN Okuru dedi ki:

  apple nasıl yapıcak adamlar usb kablosundan vazgeçmez

" Şarj Aletleri Standartlaşıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Şarj Aletleri Standartlaşıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Şarj Aletleri Standartlaşıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "