Okunma

SAS’ta Hakan Erdemli Dönemi


10 Ocak 2013 Perşembe 08:49
SAS’ta Hakan Erdemli Dönemi

Büyük veri analizi ve kurumsal yazılımlar konusunda çalışmaları olan SAS‘ın Türkiye operasyonlarında tepe yönetimine Hakan Erdemli getirildi. Genel Müdür koltuğuna oturan Erdemli, bugün İstanbul’da düzenlenen bir basın toplantısı ile gazetecilerle buluştu. 

    

2011 yılında SAS ülkeleri içinde dünya çapında en hızlı büyüyen ikinci ülke olduklarını belirten Erdemli, 2012’de de bu ivmeyi devam ettirdeklerini ifade etti. 2013 yılında finans, sigorta, telekom ve kamu sektörüne ağırlık vereceklerini ifade etti.  

Sosyal medya analizi de yapıyor

SAS‘ın sosyal medya analizi yapan çözümleri de olduğunu belirten Erdemli, Obama‘nın son seçim kampanyasında bu çözümlerin kullanıldığının altını çizdi. Türkiye’de de böyle bir hizmet verebileceklerini belirten Hakan Erdemli, henüz Türkiye’de böyle bir çözüm kullanılmadı, ancak biz altyapı olarak hazırız’ dedi. Erdemli sözlerine şöyle devam etti: ‘Yapılan veri analizi gerçek zamanlı. Yani bir konuşma sırasında sosyal medyadan gelen yorumlar anında görülebiliyor ve konuşma bitmeden bu yanlış anlaşılmalar düzeltilebiliyor.’

:: Sosyal medyayı kullanıyor musunuz?   
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" SAS’ta Hakan Erdemli Dönemi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere SAS’ta Hakan Erdemli Dönemi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda SAS’ta Hakan Erdemli Dönemi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "