Satko Şoför Tanımlama Sistemi


06 Nisan 2010 Salı 12:53
Satko Şoför Tanımlama Sistemi

Ürün ve pazar tecrübeleri, sunduğu hizmet ve destekle fark yaratan Satko Teknoloji, her sektörden birçok şirketin en büyük dertlerinden olan şoför takibi sorununa kolay, pratik, ekonomik ve güvenli bir çözüm getiriyor.

Satko Teknoloji’nin Türkiye genelinde sunduğu bu hizmet finans, üretim, makina, telekom, enerji, ulaşım, catering gibi birçok pazara hizmet ediyor (Araca Göre Takip Sistemi).

Şehiriçi yolcu otobüslerinden tanıdığımız “Akbil” gibi bir araçla çalışan sistemde, şoför aracı kullanmaya başlamadan önce kendi cihazını okutarak aracı çalıştırıyor, cihazda toplanan bilgiler de merkeze aktarılıyor.

Böylece hangi aracın, hangi saatlerde hangi şoför tarafından kullanıldığı düzenli olarak takip edilebiliyor.

 

Şoförün ne yaptığını uzaktan takip edebileceksiniz

 

Sistemin sağladığı faydalar arasında ise bir aracın plakasına gelen bir trafik cezasının hangi şoföre ait olduğunun bulunması, belirli araçların yalnızca izin verilen şoförler tarafından kullanılmasının sağlanması, aracın çalınması ya da izinsiz kullanılması halinde şoför tanımlaması yapılmadığı için hem araçta, hem merkezde uyarı verilerek erken tespitle aracın kolay bulunması gibi özellikler yer alıyor.

Bunun yanı sıra şoförlerin çalışma saatlerinin takip edilmesi, mesai saatleri dışında araçların iş dışı amaçlarla kullanımının önlenmesi de sağlanıyor (Şoförler İçin Dijital Çağ Başladı).

Ayrıca bazı firmalar için bulundukları sektördeki kurallar gereğince, aracın motor, hız ve yakıt takipleriyle bağlantı kurularak, şoförlerin araç kullanım performanslarının değerlendirilerek şoför değerlendirme kartlarının (scorecard) oluşturulması da mümkün oluyor.

Bu sayede aşırı hız ve aşırı motor devrinin önüne geçilebiliyor, yakıt tasarrufu sağlanabiliyor. Kurallara uygun, yüksek performansla araç süren şoförlerin ise puanlarla ödüllendirilmesi de gerçekleştirilebiliyor.

:: Satko’nun şoför tanımlama sistemi trafik terörünü bitirecek mi?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Satko Şoför Tanımlama Sistemi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Satko Şoför Tanımlama Sistemi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Satko Şoför Tanımlama Sistemi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xbox Series S kutusundan çıkıyor! Xbox Series S kutusundan çıkıyor!
  2. 2 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
  3. 3 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  4. 4 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  5. 5 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  6. 6 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  7. 7 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  8. 8 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  9. 9 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  10. 10 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!