Okunma

Satko Teknoloji’yle Ambulans Takibi!


24 Temmuz 2009 Cuma 11:37
Satko Teknoloji’yle Ambulans Takibi!

Satko Teknoloji‘nin mobil araç takibi ve filo yönetimi sağlayan sistemleriyle bir sağlık kuruluşunun bütün ambulanslarını harita üzerinden takip edebilmesine, gelen bir acil durum çağrısına bulunduğu yer açısından en uygun ambulansın yönlendirilerek ambulansların acil çağrılara en kısa sürede erişmelerinin sağlanmasına olanak tanıyor. Böylece tüm sağlık kuruluşlarının özellikle acil durumlarda çok daha iyi sağlık hizmeti vermesine yardımcı oluyor.

Son dönemlerde Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarla, yerinde ilkyardım ve acil yardım hizmetlerinde önemli atılım sağlanması amaçlanıyor. Özellikle ambulans sisteminde şehirlerde “10 dakikanın altı” kırsal kesimde “30 dakikanın altı” şeklinde belirlenen hedeflerin gerçekleştirilmesi için istasyon sayılarından ambulansların sayı ve niteliğinin arttırılmasına kadar bir dizi yenilik yapılması planlanıyor. Bu çerçevede 81 ilde bulunan 1191 istasyon sayısının 1423`e, halen 1565 olan ambulans sayısının da 2200`e çıkarılacağı, bununla birlikte ömrünü doldurmuş ambulansların teknolojiye uygun yeni ambulanslarla değiştirileceği bildiriliyor.

 

Satko Teknoloji nakliye ve lojistik sektörlerine 17 yıldır sunduğu deneyimi ve kaliteli hizmeti şimdi de sağlık sektörüne sunuyor.

 

Ambulansların içerik ve donanım olarak teknolojiye uygun olmalarına ayrı bir katkı sağlayacak olan Satko Teknoloji‘nin sunduğu mobil araç takip ve filo yönetimi sistemleriyle birlikte sağlık kuruluşlarının ambulans filolarını son derece ayrıntılı bir şekilde izlemesi ve acil durumlara çok daha hızlı yanıt verilebilmesi sağlanabiliyor. Acil çağrı geldiğinde en yakında bulunan ya da en uygun yoldan gidebilecek ambulansın yönlendirilmesiyle çok daha iyi bir sağlık hizmeti sunulması da olanaklı oluyor.

Bununla birlikte ambulansların takip edilerek denetim altına alınabilmesi ambulansların amaçlarının dışında kullanılması da engellenebiliyor. Ayrıca ambulans sürücülerinin de denetlenebilmesi sayesinde daha güvenli ve kurallara uygun bir sürüş sağlanmasına da yardımcı oluyor.

:: Satko Türkiye’deki sağlık hizmetini düzeltebilecek mi?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Satko Teknoloji’yle Ambulans Takibi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Satko Teknoloji’yle Ambulans Takibi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Satko Teknoloji’yle Ambulans Takibi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "