Okunma

Savaşların Geleceğini Belirleyecek!


29 Ekim 2010 Cuma 13:00
Savaşların Geleceğini Belirleyecek!

Hava kuvvetleri günümüz savaşlarında büyük önem taşıyor. Çoğu zaman çatışmaların ve ülkelerin kaderini hava operasyonların belirliyor.(Yüksek Hızlı Helikopterler Geliyor!)

Durum böyle olunca, devletler uçak ve helikopterlerin gelişimi için yatırım ve destek vermekten kaçınmıyorlar. 2008 yılında ilk kez havalanan Sikorsky X2 adlı helikopter  özel tasarımı ve teknolojiyle geleceğin savaşlarını etkilemek için hazırlanmaya devam ediyor.

 

#y3/ecb429182459bdf8a08608f31bf4e1d3.flv#

Uçaklarla Yarışıyor

Normal helikopterlerden farklı bir pervana yapısına sahip olan Sikorsky X2 hem uçaklar kadar çevik hem de oldukça hızlı.

Ortalama bir savaş helikopterleri 160 hava mili yaparken Sikorsky X2 geçtiğimiz ay yapılan test uçuşunda 260 hava miline ulaştı.

O test uçuşunun görüntüleri ise nihayet firma tarafından yayınlandı. İşte geleceğin helikopterinin ilginç hava şovu…

:: Sikorsky X2’in yetenekleri ilginizi çekti mi?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Savaşların Geleceğini Belirleyecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Savaşların Geleceğini Belirleyecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Savaşların Geleceğini Belirleyecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "