Savunma sanayii devleri IDEF’te buluşacak


14 Nisan 2021 Çarşamba 11:57
ABONE OL
Savunma sanayii devleri IDEF’te buluşacak

Bu yıl 15. kez kapılarını açmaya hazırlanan Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF) 25-28 Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. Her zaman olduğu gibi yine fiziksel olarak organize edilecek etkinlik, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde hazırlanırken; Milli Savunma Bakanlığı küresel ev sahipliği yapacak. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı yönetim ve sorumluluğundaki buluşmada Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. organizasyonu üstlenecek.

Yerli ve yabancı 1.000’in üzerinde şirketin katılım sağlaması beklenen IDEF’21 etkinliğine Nisan başı itibariyle 95 heyet yeşil ışık yaktı. Şimdiden bu rakama erişilmiş olması organizasyon adına umut verici görünürken; fuarın açılış tarihine kadar katılımcıların daha da artacağı bekleniyor.

24 Bakan, IDEF’21 etkinliğine katılım sağlayacak

Mayıs ayında başlayacak IDEF’21 için şu ana kadar 24 Bakan katılım sağlayacağını bildirdi. Fuara katılacak heyetlerde bakanların yanı sıra Bakan Yardımcısı, Genelkurmay Başkanı, Genelkurmay Başkan Yardımcısı, Hava Kuvvetleri Komutanı, Kara Kuvvetleri Komutanı, Deniz Kuvvetleri Komutanı, Jandarma Genel Komutanı, Sahil Güvenlik Komutanı, Emniyet Genel Müdürü ve Müsteşar seviyesinde üst düzey yetkililer yer alıyor.

IDEF'21

15. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda, geçmiş yıllardaki organizasyonlarda olduğu gibi mütekabiliyet esasına dayalı olarak yurt dışı heyet davetleri, T.C. Millî Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve bağlı kuruluşları, Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yapıldı. İki yılda bir düzenlenen IDEF etkinliğine bu yıl yurt dışı heyetlerin ilgisi oldukça yüksek.

IDEF'21

Yeni nesil hibrit fuar deneyimi

IDEF’21 katılımcılarına dijital uygulamaların etkin bir şekilde kullanıldığı “yeni nesil hibrit fuar” deneyimi yaşatmayı amaçlıyor. Tüyap tarafından geliştirilen dijital platformlar, savunma sanayii profesyonellerinin yeni iş birlikleri kurmasına katkı sağlayacak. Katılımcı ve ziyaretçi konusunda yoğun ilgiyle karşılaşan IDEF’te verimli ve güvenli bir fuar ortamı için gerekli önlemler alınacak. Bu kapsamda Kovid-19 tedbirleri titizlikle uygulanacak. Organizasyon bu konuda IDEF’21’in düzenlendiği Tüyap İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nin Türk Standartları Enstitüsü COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ne sahip ilk ve tek fuar merkezi olduğunun altını çiziyor.
yazarEfrahim Aslan

1998 yılında İzmir'de doğdu. Çeşitli dergilerde karikatür ve yazıları yayımlandı. Teknoloji sitelerinde ise freelancer olarak editörlük yaptı. Şimdi teknoloji editörlüğüne SDN'de devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Savunma sanayii devleri IDEF’te buluşacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Savunma sanayii devleri IDEF’te buluşacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Savunma sanayii devleri IDEF’te buluşacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!