Okunma

Seagate Game Drive inceleme


08 Ekim 2017 Pazar 22:00
Seagate Game Drive inceleme

Seagate Game Drive inceleme videomuz ile her konsol oyuncusunun ihtiyacı olan bir cihaza yakından bakma şansı yakalıyoruz. Özellikle PlayStation ve Xbox oyuncularının belası haline gelen depolama alanı sorunu Seagate Game Drive ile tarihe karışıyor.

Seagate Game Drive özellikleri ve fiyatı

Öncelikle bizim incelediğimiz model PS4 için üretilen Game Drive modeli. Seagate’in aynı zaman Xbox One kullanıcıları için de aynı harici hard disk çözümü yer alıyor.

Seagate Game Drive for PS4 özellikle tasarımı ile hayli etkileyici bir cihaz. Portatif bir yapıya sahip olan Seagate Game Drive, 113,5 mm uzunluğa ve 9.6 mm genişliğe sahip. Sadece 100 gram ağırlığı ile dikkat çeken hard disk USB 3.0 arabirim kullanıyor.

Bu noktada minik bir uyarı yapmak gerekiyor. PS4 modelleri arasında sadece PS4 Pro‘da USB 3.0 standardı kullanılıyor. Yine de normal PS4’lerde de hızlı bir çözüm olmayı başarıyor.

Seagate Game Drive’ın 2 TB kapasitesi ile yer sorunu devri de büyük ölçüde kapanıyor. 50’den fazla oyunu depolayabilirsiniz. Bu sayede klasik ve en yeni oyunlarınız için hiçbir şeyi silmeye gerek kalmadan yeterli yeriniz oluyor.

Cihazın diğer bir güzel özelliği ise hızlı kurulum avantajı olması. PS4 üzerindeki herhangi bir USB girişine bağlayarak bağlayarak harici hard diski kullanmaya başlıyorsunuz. PS4 hızlı bir şekilde cihazı tanıyor ve kurulum aşamasına geçiyorsunuz. Sistem hard diski formatlıyor ve kullanmanız için hazır hale getiriyor.

Seagate-Game-Drive-inceleme-sdn

Kurulumu yapabilmeniz için PS4’ün sistem yazılımının 4.50 sürümü veya daha yüksek olması gerekiyor. Çünkü harici hard disk bağlama seçeneği 4.50 sürümü ile gelmişti.

PS4 için Game Drive taşınabilir bir disk olmasının avantajlarını her zaman kullanıyor. Oyunlarınızı tek bir diske yükleyerek istediğiniz her yere götürebilirsiniz. Arkadaşınızın PS4 konsolunda oynadığınız oyuna, evinize döndüğünüzde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Elbette bunun için ya kendi PSN hesabınıza girmiş olmanız olmanız veya cihazı bağlanız PS4’te o oyunun satın alınmış olması gerekiyor.

Seagate Game Drive oyunlarınızı depolayıp, fazladan yere ihtiyacınız olduğunda sizlere yardımcı olan bir hard disk. Özellikle portatif yapısı ile hem yer kaplamıyor hem de şık görüntüsü ile mat siyah PS4 ile uyum içerisinde bir görüntü sunuyor. Seagate Game Drive fiyatı ise 420 TL ve 500 TL arasında değişiyor.

:: Cihazı kullanışlı buldunuz mu?


editörün yorumu

Çok fazla oyuna sahip oyuncuların aradığı özelliklere sahip bir harddisk
Editörün notu : 4/5

yazarEmin Çıtak

Tamriel’in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

Geri bildirim