Okunma

Seagate, LaCie’yi Satın Alıyor


24 Mayıs 2012 Perşembe 08:18
Seagate, LaCie’yi Satın Alıyor

Sabit disk devlerinden Seagate, farklı sabit disk kasası tasarımlarıyla dikkat çeken ve daha çok Apple’a özel ürünleriyle bilinen disk üreticisi Lacie’nin yüzde 64.5’lik hissesini satın alıyor.

LaCie CEO’su Philippe Spruch’a ait tüm payların (%64.5) satın alma işlemlerine başlayan Seagate, net olarak ödeyeceği 186 milyon dolar ile firmanın tüm kontrol haklarına sahip oluyor.

Veri depolama çözümleri üreticisi Seagate, pazarın çok büyük değil ama önemli isimlerinden biri olan LaCie ile özel bir anlaşma yapmış oldu. Seagate, LaCie Başkanı ve CEO’su Philippe Spruch’a ait %64.5’lik hisse için, hisse başına €4.05 ödeyerek net değeri 186 milyon Euro olan satış anlaşması imzalıyor.

LaCie’nin özel tüketici depolama çözümleri, network eklentili veri depolama çözümleri ve yazılım olanakları, Seagate’in tüketici depolama ürünlerine dahil ediliyor. Bu birleşme ile Seagate, gün geçtikçe genişleyen tüketici veri depolama pazarında, özellikle de Avrupa ve Japonya’da büyüme sağlayabilir.

Kendi hisselerinin tamamen Seagate’e satılmasının ardından, LaCie CEO’su Philippe Spruch da Seagate ekibine katılarak, firmanın tüketici veri depolama ürünleri alanında liderlik yapacak. Resmi birleşmenin 2012’nin üçüncü çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.

:: Seagate’in LaCie satın alımıyla ilgili görüşlerinizi burada paylaşabilirsiniz.

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Seagate, LaCie’yi Satın Alıyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    artık LaCie almayacaz desene onlarda bozuk gelicek.

" Seagate, LaCie’yi Satın Alıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Seagate, LaCie’yi Satın Alıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Seagate, LaCie’yi Satın Alıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "