Okunma

Seçim için mobil internet kapatıldı


31 Aralık 2018 Pazartesi 12:50
Seçim için mobil internet kapatıldı

Günümüzün en temel ihtiyaçlarından biri haline gelen mobil internet, Güney Doğu Asya ülkesi Bangladeş‘te sorun oldu. Yaklaşan seçim öncesi mobil internet kapatıldı.

Techinside‘ın yaptığı habere göre Güney Doğu Asya ülkesi Bangladeş, ülkede yaklaşan seçimleri sebep göstererek, vatandaşlarının tüm mobil internet bağlantısını kesti.

Ülkede karışıklık endişesi

Seçimler öncesinde ülkede olayların tırmandırılacağını öne süren Bangladeş hükumeti, göstericilerin organize olmasını zorlaştırmak ve olası olaylar yüzünden seçimlerin etkilenmesini önlemek amacıyla mobil interneti kestiğini açıkladı.

Bu nedenle, artık ülkede SIM kartlar üzerinden telefonların ve mobil cihazların internete erişmesi mümkün olmuyor. Hükumete göre, seçimlerden sonra bağlantılar normal hale dönecek.

Olaylı seçimde 17 kişi hayatını kaybetmişti

Bangladeş‘te yapılan olaylı seçimlerde, Başbakan Şeyh Hasina, muhalefetin usulsüzlük iddialarına karşı seçim kurulu tarafından galip ilan edildi.

Peş peşe üçüncü seçimden de galip ayrıldığı ilan edilen Hasina’nın partisi 350 sandalyenin 281’ini kazandı. Seçim günü iktidar yanlıları ve muhalifler arasında yaşanan çatışmalarda ise 17 kişi hayatını kaybetmişti.
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Seçim için mobil internet kapatıldı”

 1. Anonim dedi ki:

  keşke burada da olsa

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Güzel uygulama. Bize de lazım bundan.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yakında Türkiye’de de görürüz böyle olaylar.

 4. mutalvar34 dedi ki:

  Sakıncası yoktur, kazanan bellidir. Tayyip başkan son sözü söyler mesele biter

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tolga küçükyılmaz atma böyle başlıklar 🙂 aklımızı aldın.

 6. Anonim dedi ki:

  atacağınız başlığın …

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Manipülasyon nedir nasıl yapılır? Bunu yazın başlığa.

 8. Anonim dedi ki:

  haber başlığını görünce türkiye sandım bi an

  1. Anonim dedi ki:

   çok yakında…

" Seçim için mobil internet kapatıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Seçim için mobil internet kapatıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Seçim için mobil internet kapatıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "