Okunma

Sen Neymişsin Be Google!


25 Şubat 2009 Çarşamba 14:10
Sen Neymişsin Be Google!

Google’ın e-posta servisi hatırlayacağınız üzere dün öğle saatlerinde iki saatten uzun süren bir erişim sorunu yaşamıştı. Elbette üzerinde halen “beta” damgası barındıran her servis için böylesi çökmeler gayet doğal olabilir. Ancak işin içinde Google olunca, bugüne kadar “dokunulmaz” görülen bu firmaya aynı gözle yaklaşmak mümkün olmayabilir.

Teknik anlamda görülen, beta testleri devam eden bir internet servisinin bir süreliğine hizmet dışı kalması. Oysa internet kullanıcılarının aklında, bundan çok daha fazla soru işareti kalmış gibi görünüyor. Dünden bu yana teknoloji kulislerinde, Google’ın bir servisinin nasıl olup da böyle aksaklıklar yaşayabileceği sorgulanıyor.

Firmalar da Sıkıntı Yaşadı

Birçok firma, e-posta altyapısı olarak Gmail‘i kullanıyor ve dün yaşanan kesintide hepsinin iletişimi kilitlendi. Şirketler Gmail altyapısına bir daha aynı gözle bakabilir mi şimdilik belli değil.

Kısacası yaşanan kesinti, Google‘a asla onaramayacağı bir itibar ve güvenilirlik kaybı yaşatmış olabilir. Gmail erişim problem, Google’a ne kadar sıkı bir güven duyulduğu kadar, bu güvenin nasıl kolay sarsılabileceğinin de göstergesi olmuşa benziyor.

:: Sizce Google bu olaydan sonra itibar kaybı yaşar mı?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Sen Neymişsin Be Google!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  En hizli posta servisi, en güvenilir yer Gmail’dir. Hotmailden attıgınız bir mail an geliyor 2-3 dk. içerisinde ulaşıyor an geliyor cok daha uzun.. Gmail’den yolladıgınızda 2-3 saniye 🙂 Sadece bu sebepten Gmail diyorum.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Google’a her zaman guveniyoruz ve gmail kullanmaya devam edecegiz.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  “Sen neymişsin be…” Ben bu başlığı ben bir yerden biliyorum ama neyse : ))

 4. SDN Okuru dedi ki:

  bişey olmaz google affettirir kendini hem ilk defa bu kadar uzun kesinti oluyor galiba o kadar da olsun canım

 5. SDN Okuru dedi ki:

  olur bazen 🙂

 6. SDN Okuru dedi ki:

  HAHAH Google milletin güvenini sarsti

  Google buraya kadarmis :D:D:D:D:D:D:D

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Bildiğim kadarıyla sadece web arayüzü çalışmıyormuş. Yoksa isteyen posta programını kullanarak okuyabilmiş postalarını. Ama ben sadece duydum.

" Sen Neymişsin Be Google! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sen Neymişsin Be Google! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sen Neymişsin Be Google! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "