Google sesli asistan Cortana’yı rakip görmüyor!


17 Şubat 2019 Pazar 16:00
Google sesli asistan Cortana’yı rakip görmüyor!

Alphabet, Google’ı da içinde barındıran bir çatı kuruluş. Her senenin başında önceki yıla ait yıllık analiz raporu yayınlayan şirket, geçtiğimiz sene için de bir rapor yayınladı. En son raporda, dijital sesli asistanlar listesinde yapılan bir değişiklik dikkat çekti. Google, Microsoft‘a ait sesli asistan Cortana için önemli düzenlemelerde bulunmuş. En basit şekilde söylemek gerekirse Google, artık Cortana’yı bir rakip olarak görmüyor.

Sesli asistan Cortana, Google Asistan’a rakip değil!

Bunun bir tür spekülasyon olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak Alphabet genelde bu şekilde spekülasyonlar yapmayı seven bir şirket değil. Örneğin mobilde yüzde birden az, bilgisayarlar üzerinde ise yüzde sekizden az kullanım oranlarına sahip olmasına karşın Microsoft Bing, Google Aramalar için hala bir rakip olarak görülüyor.

sesli asistan Cortana

Dijital asistan sağlayıcılarıyla ilgili olarak Alphabet, artık yalnızca Apple ve Amazon‘dan bahsediyor. Geçen yıla kadar Microsoft da, Cortana ile birlikte bu listeye dahil olan şirketler arasında bulunuyordu. Google, Microsoft’u şu an için üç farklı kategoride rakip olarak görmeye devam ediyor.

Bu kategorilerden ilki, az önce de bahsettiğimiz gibi arama motorları. Bir diğeri kariyer sorgu siteleri. Bildiğiniz üzere Microsoft, dünyanın en büyük iş platformlarından LinkedIn‘in sahibi. Bir diğeri ise kurumsal bulut hizmetleri. Bununla birlikte sesli asistanlar içerisinde rakip olarak görülmeyen tek şirket Microsoft değil. Samsung‘a ait Bixby de, rakip olarak görülmeyen sesli asistanlar arasında bulunuyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Google sesli asistan Cortana’yı rakip görmüyor!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Microsoft sessiz ama derinden ilerleyen bir şirket. Teknolojik açıdan Apple ve Google a basar. (Bakınız holo lens, surface serisi) fakat şuanda yazılımsal teknolojilerine odaklanmış durumdalar. Başardıklarında artık applewatch da bile microsoftun işletim sistemi kullanılmaya başlanıcak. Sadece zaman gerekiyor.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Cortana yapay zekada devrim o zekası kıt beyinleriniz bunu anlasa çok iyi olur konuşmadaki akıcılık ve söylenilen kelimeleri anlama hızı muazzam

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Bütün PC lerden veri kaydı yapacağını düşünürsek, bence Google dan farkı kalmayacaktır. PC deki her hareket cortana tarafından izlenecek, Google browser dahil. Mobilde Google kazanır o başka

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  bnm

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  zaten belliydi rakip olmadığı esamesi okunmuyor ki…

" Google sesli asistan Cortana’yı rakip görmüyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google sesli asistan Cortana’yı rakip görmüyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google sesli asistan Cortana’yı rakip görmüyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
 2. 2 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 3. 3 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 4. 4 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 5. 5 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 6. 6 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 7. 7 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 8. 8 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
 9. 9 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
 10. 10 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!