Okunma

Sevgililer Online Alışverişte


13 Şubat 2012 Pazartesi 09:30
Sevgililer Online Alışverişte

Sevgililer günü de hızla çağa ayak uyduruyor. Bilindiği üzere eskiden sevgililerin alabildiği hediyeler etraflarındaki mağazalarla kısıtlıyken artık online alışveriş sayesinde sevgililer birbirlerine çok daha farklı hediyeler alabiliyor.

Tüketicilerin sevgililer günü için internet üzerinden 17 milyar dolar harcaması bekleniyor. Bu da bu yıl harcanması beklenen toplam miktarın yaklaşık %20’lik bir kısmına tekabül ediyor.

  

Online alışveriş sayesinde elde edilen bir diğer ilginç bilgi ise erkeklerin, kadınlara göre yaklaşık 2 kat fazla para harcıyor olması. Erkekler ortalama 112.65 doları sevgililerine verecekleri hediye için gözden çıkarırken bu sayı kadınlarda sadece 51.56 dolar.

Hediyeler için harcanan miktar ise son 4 yıldır yükselişte. 2009 yılında 102.50 dolar olan ortalama harcama, 2010’da 103, 2011’de 116.21 dolara yükselmişken bu yıl ise 126.03 dolara çıktı.

Sevgililer günün kutlamaya en çok meyilli olanlar ise %71.2’lik kesimle 25-34 yaşları arasındaki gençler. İkinci sırada ise %71 oranla 18-24 yaş arasındaki gençler bulunuyor. Görünen o ki yaş ilerledikçe sevgililer günü de heyecanını kaybediyor. 55-64 yaş arasındaki kullanıcıların oranı %49.4 iken 65 yaşın üzerinde bu oran sadece %44’e düşüyor.

:: Siz sevgilinize ne hediye aldınız?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sevgililer Online Alışverişte konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sevgililer Online Alışverişte ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sevgililer Online Alışverişte ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "