Okunma

Sharp, OLED Paneller Üretecek


05 Nisan 2016 Salı 06:30
Sharp, OLED Paneller Üretecek

Geçtiğimiz günlerde 6.2 milyar dolar karşılığında resmen Foxconn’a satılan Sharp, endüstri dünyasının saygın kuruluşları Wall Street Journal ve Digitimes tarafından yayınlanan raporlara göre 2018 yılında OLED panel üretimine başlayacak.

 Halihazırda IGZO teknolojisine sahip LCD tabanlı ekranlarla önemli bir müşteri kitlesi elde eden Sharp, 1.8 milyar dolar yatırım bedeline sahip OLED panel üretimini ilk olarak akıllı telefonlar için gerçekleştirecek. Sharp üretimi OLED panelleri 2021 yılında ise tablet, dizüstü bilgisayar ve televizyonlarda göreceğiz.

16-04/05/1452838748_1692572306728782b348co.jpg

DigiTimes’ın kaynaklardan edindiği bilgilere göre televizyonlar için ilk OLED panellerin sevkiyat işlemi 2021 yılında 252 bin adetle başlayacak. Üretim hattı süreç içerisinde kademeli olarak artacak ve 2025 yılına gelindiğinde üretim hattı 7.2 milyon panele yükselecek.

Foxconn’un Sharp’ı satın alma noktasında Apple’dan destek aldığı bazı kaynaklarca dile getirildi. Apple’ın 2018 yılında iPhone’larda OLED panele geçiş yapmak istediği de biliniyor. Artık bir Foxconn şirketi olan Sharp’ın OLED panel üretimi için dev bir bütçe ayırması, Sharp’ın bir kez daha Apple için önemli bir ekran tedarikçisi olacağının kanıtı gösterilebilir. 

:: OLED panellerin görüntü kalitesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Sharp, OLED Paneller Üretecek”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Umarım bu satın alma sharp'ın üretim kalitesini etkilemez

  2. SDN Okuru dedi ki:

    iler de apple'da geçeçek oled'e ondandır…

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Sharp Apple'ın başından eksik olmasın. Birliktelikleri daim olsun

" Sharp, OLED Paneller Üretecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sharp, OLED Paneller Üretecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sharp, OLED Paneller Üretecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "