Okunma

Şifreli Cep Telefonu


01 Temmuz 2011 Cuma 14:39
Şifreli Cep Telefonu

Cep telefonlarında konuşmaları dinlemenin daha kolay olması yeni bir sektörün doğmasını sağladı. Artık, şirketler kendiliğinden şifreleme yapan telefonlara yatırımda bulunuyor.

Ürünün Özellikleri Neler?

Casusluk filmlerindeki cep telefonlarına benzer şekilde, konuşmaları şifreleyen bu ürünler ülkemiz pazarına da girdi. Enigma T301TR adlı ürün cep telefonu olarak üst düzey özellikler sunma da kendiliğinden şifreleme özelliğinin bulunması kullanıcıları rahatlatacak bir avantaj sunuyor.

3.500 lira fiyata sahip olan ürün, konuşmaları 3DES, 128 bit IDEA, RSA-1024 gibi algoritmalarla koruyor.

:: Böyle bir telefon satın alır mıydınız?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Şifreli Cep Telefonu”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bu tür telefonların algoritmaları ve diğer anahtar kodları Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuyla paylaşılmadıkça kullanılamaz. Mahkeme kararıyla bu telefonlar kurum tarafından dinlenebilir ancak haricen korumasız telefonlar dinlenemeyecektir.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bu telefon 256 bit AES ile şifreleme yapmaktadır. Teknosa’ da satılıyor, oradaki broşüründe okumuştum. Bence iletişimin güvenliği açısından önemli bir adım atmışlar. Bu telefonla ilgilenen çok fazla kişi olacaktır.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  tabele başvurma

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Süper bilgisayarlar bu algoritmalı 128 bit şifreleri kırabiliyormu?

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Dinleyin beni bi konuşma 3.500 gayme edermi yaw bırakın dinlesinler keratalar. hehe.

" Şifreli Cep Telefonu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Şifreli Cep Telefonu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Şifreli Cep Telefonu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "