Okunma

Silahların Ucuna Kamera Gelecek


22 Ekim 2010 Cuma 07:00
Silahların Ucuna Kamera Gelecek

Tarihe baktığımız zaman günümüzde sağlık alanında bile kullandığımız çoğu teknolojinin savaşlar sırasında geliştirildiğini görüyoruz. İlk başta savaş için geliştirilen bu teknolojiler zamanla sivil hayata da yerleşiyor.(ABD’den Tekno Askerler İçin Yatırım)

Bu sefer normalde sivil yaşamda kullanılan bir teknoloji askeri amaçlara uyarlandı. Artık cep telefonlarımızda bile sık sık kullandığımız kameraların bir silahın namlusuna aynı hizayla yerleştirildiğini düşünün.

 

#y3/c35082fb3e7ba103dcc7778c0eff94f5.flv#

 

Gelecekte Nişan Almaya Gerek Yok

Bir şirket hazırladığı özel ürünüyle bunu başarmış. Çatışmalar sonrasında askeri hataların belirlenmesinde kullanılacak bu teknoloji, yeni nesil piyade miğferleri sayesinde çok daha etkili olabilir.

Dijital ekran bulunacak bu miğferler sayesinde askerler artık silahla nişan alma ihtiyacı duymayacaklar. Zaten kamera namlunun gördüğü herşeyi an be an askerin miğferinden yansıtacak.

:: Sizce bu teknolojinin ordular arasında yaygınlaşması ne gibi sonuçlar verir?

 

 
Yorum yazın

" Silahların Ucuna Kamera Gelecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Silahların Ucuna Kamera Gelecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Silahların Ucuna Kamera Gelecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "