iPhone’da Siri ile nasıl yazılı mesaj gönderilir?


15 Nisan 2020 Çarşamba 16:37
iPhone’da Siri ile nasıl yazılı mesaj gönderilir?

Siri, her durumda kullanıcının ihtiyaçlarına cevap verebilmek için geliştiriliyor. Öyle ki bu akıllı asistan kullanıcıları için kısa mesaj gönderebilir ve AirPods ile mesajları bildirebilir. Ayrıca proaktif öneriler de sunar. Örneğin: Toplantı için geç kalınan bir anda, Siri kullanıcıya bunu hatırlatabilir.

iPhone kullanıcılarının cebindeki asistan olan Siri ile yapabilecekleriniz gerçekten ilham verici. Siri sizin için aramalar yapabilir veya kısa mesaj yollayabilir ve  bu işlem için parmaklarınızı oynatmanıza bile gerek kalmaz. Bu yazımızda Siri ile mesaj yazma konusunu irdeleyeceğiz. Bu yöntemi kullanarak Siri ile mesaj yazma işlemini yapabilir ve sevdiklerinize, arkadaşlarınıza siz meşgul olsanız dahi mesaj atabilirsiniz.

Siri ile mesaj nasıl yazılır?

Hemen bir kısa mesaj mı göndermeniz gerekiyor? iPhone cihazınızdaki asistanınız Siri ile bir metin yazabilir ve siz plaj boyunca koşmaya devam ederken veya araba kullanmaya odaklanmışken arkadaşlarınız ile bu mesajı paylaşabilirsiniz. Sadece bu da değil, Siri birden fazla kişiye kısa mesaj göndermenize olanak tanır. Aşağıdaki yöntemi uygulayarak siz de Siri ile mesaj yazma işlemini gerçekleştirebilirsiniz:

1- Ana tuşa basıp Siri’yi çağırın veya basitçe “Merhaba Siri” deyin.

2- Rehberinizdeki kişinin tam adını söyleyin. Ardından “mesaj gönder” diyin. Sonrasında da göndermek istediğiniz kısa mesajın içeriğini söyleyin. (Örneğin: Yavuz Bülent, “18:37’de Cumhuriyet’te görüşmek üzere.”)

3- Siri’ye yukarıdaki gibi bir komut verdiğinizde istediğiniz içerikli kısa mesajı belirttiğiniz kişiye gönderecektir.

4- Eğer kısa mesaj içerisinde noktalama işaretleri kullanmanız gerekliyse Siri’ye sesli olarak bu komutları vermeniz gereklidir. “Nokta”, “Soru İşareti” gibi.

5- Siri mesajı göndermeden önce size göndermeye hazır mısın? Diye bir soru soracaktır. Evet veya Gönder diyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

NOT: Eğer kişileriniz arasında Siri’nin kısa mesaj yollamasını istediğiniz kişiden birden fazla varsa Siri size hangisine yollamak istediğinizi soracaktır.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iPhone’da Siri ile nasıl yazılı mesaj gönderilir? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone’da Siri ile nasıl yazılı mesaj gönderilir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone’da Siri ile nasıl yazılı mesaj gönderilir? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
  2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!