iPhone’da Siri ile nasıl yazılı mesaj gönderilir?


15 Nisan 2020 Çarşamba 16:37
iPhone’da Siri ile nasıl yazılı mesaj gönderilir?

Siri, her durumda kullanıcının ihtiyaçlarına cevap verebilmek için geliştiriliyor. Öyle ki bu akıllı asistan kullanıcıları için kısa mesaj gönderebilir ve AirPods ile mesajları bildirebilir. Ayrıca proaktif öneriler de sunar. Örneğin: Toplantı için geç kalınan bir anda, Siri kullanıcıya bunu hatırlatabilir.

iPhone kullanıcılarının cebindeki asistan olan Siri ile yapabilecekleriniz gerçekten ilham verici. Siri sizin için aramalar yapabilir veya kısa mesaj yollayabilir ve  bu işlem için parmaklarınızı oynatmanıza bile gerek kalmaz. Bu yazımızda Siri ile mesaj yazma konusunu irdeleyeceğiz. Bu yöntemi kullanarak Siri ile mesaj yazma işlemini yapabilir ve sevdiklerinize, arkadaşlarınıza siz meşgul olsanız dahi mesaj atabilirsiniz.

Siri ile mesaj nasıl yazılır?

Hemen bir kısa mesaj mı göndermeniz gerekiyor? iPhone cihazınızdaki asistanınız Siri ile bir metin yazabilir ve siz plaj boyunca koşmaya devam ederken veya araba kullanmaya odaklanmışken arkadaşlarınız ile bu mesajı paylaşabilirsiniz. Sadece bu da değil, Siri birden fazla kişiye kısa mesaj göndermenize olanak tanır. Aşağıdaki yöntemi uygulayarak siz de Siri ile mesaj yazma işlemini gerçekleştirebilirsiniz:

1- Ana tuşa basıp Siri’yi çağırın veya basitçe “Merhaba Siri” deyin.

2- Rehberinizdeki kişinin tam adını söyleyin. Ardından “mesaj gönder” diyin. Sonrasında da göndermek istediğiniz kısa mesajın içeriğini söyleyin. (Örneğin: Yavuz Bülent, “18:37’de Cumhuriyet’te görüşmek üzere.”)

3- Siri’ye yukarıdaki gibi bir komut verdiğinizde istediğiniz içerikli kısa mesajı belirttiğiniz kişiye gönderecektir.

4- Eğer kısa mesaj içerisinde noktalama işaretleri kullanmanız gerekliyse Siri’ye sesli olarak bu komutları vermeniz gereklidir. “Nokta”, “Soru İşareti” gibi.

5- Siri mesajı göndermeden önce size göndermeye hazır mısın? Diye bir soru soracaktır. Evet veya Gönder diyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

NOT: Eğer kişileriniz arasında Siri’nin kısa mesaj yollamasını istediğiniz kişiden birden fazla varsa Siri size hangisine yollamak istediğinizi soracaktır.
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" iPhone’da Siri ile nasıl yazılı mesaj gönderilir? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone’da Siri ile nasıl yazılı mesaj gönderilir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone’da Siri ile nasıl yazılı mesaj gönderilir? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2