Okunma

Şirketler Devleti Dinliyor mu?


21 Ocak 2009 Çarşamba 18:42
Şirketler Devleti Dinliyor mu?

Bugün açıklanan Brocade araştırma sonuçları, BT yöneticilerinin yarısının geride bıraktığımız yılda birçok sorun yaşamalarına rağmen, veri merkezi güvenliğini en yüksek güvenlik öncelikleri arasında saymadığını ortaya çıkardı. Saldırıya maruz kalan kurumların %70’i, kaybolan bilgilerin şifrelenmediğini belirtirken, %82’si ise şifreleme teknolojisi uygulansa riski azaltabileceklerini kabul ediyor.

Uzman Yorumu

Brocade EMEA Pazarlama Müdürü Mike Murphy, en kritik kurumsal veriler, veri merkezinin içinde bulunduğu için, zarar verici ihlallerden korunmak için işleri aksatmayan, ağ tabanlı veri güvenliği stratejisi uygulanması gerektiğini belirtirken, sözlerini şöyle tamamlıyor: “Şirketlerin dörtte üçünün veri kaybının bir felaket olduğunu ifade etmelerine rağmen, bu anket, kritik varlıkları korumak için yeterince yatırım yapılmadığını ortaya koyuyor.”

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Bilgi İçin : Brocade
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Şirketler Devleti Dinliyor mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Şirketler Devleti Dinliyor mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Şirketler Devleti Dinliyor mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "