Okunma

Şirketlerin gözdesi Bitcoin!


14 Mart 2018 Çarşamba 23:00
Şirketlerin gözdesi Bitcoin!

Bir araştırma, iş dünyasının işlem maliyetlerinden tasarruf etmek ve yerleşik sistemlere bağımlılığı azaltmak için Bitcoin‘e ilgi duyduğunu ortaya çıkardı. Ancak birçok şirket, kripto para kullanırlarsa hackerlar için bir hedef haline gelecekleri konusunda endişeliler.

Anketler, yüzde 80 oranında Bitcoin’e ilgi duyulduğunu gösterdi

Küresel bir siber güvenlik uzmanları forumu olan Neustar Uluslararası Güvenlik Konseyi, iş sektöründe kripto paraya açılma konusunda büyük bir isteklilik olduğunu ortaya koydu.

Yapılan bir anket, şirketlerin %80’inin işlemler için kripto paraları kullanmaya ilgi duyduğunu tespit etti. Ek olarak, ankete katılanların %48’i, kripto para biriminin kullanımının, gelir elde etmenin yeni bir yolu olabileceğini belirtti.

Olumsuz tarafta ise ankete katılanların %80’i, kripto para bulundurmanın DDoS saldırılarını arttıracağını düşünüyorlar.

Geçen ay bildirilen bir habere göre, güvenlik endişelerine rağmen, Büyük Britanya işletmelerinin %50’sinde çeşitli nedenlerden dolayı kripto para stoğu bulunuyor.

Şirketler Bitcoin kullanmak istiyor

İşletmeler, çeşitli saldırılardan çekiniyorlar

Bitcoin kullanan işletmelerin temel kaygılarından biri, bilgisayar korsanlarının Ransomware(fidye virüsü) gibi sofistike saldırıları kullanması.

Neustar Başkan Yardımcısı Rodney Joffe şunları söyledi:

Ransomware ve DDoS saldırıları, saldırının ciddiyeti, karmaşıklığı ve potansiyel şiddeti nedeniyle şirketlerin önde gelen tehdidi olarak görülmeye devam ediyor.

Güvenliği ihlal edilen IOT(Internet of Things) cihazları gibi birçok araçla donatılmış olan bilgisayar korsanlarının fidye yazılımları ve DDoS saldırılarını kullandığını görüyoruz.  Büyük olasılıkla Bitcoin gibi gittikçe artan popüler kripto paralar gibi finansal verileri çalmaya odaklandıklarını göreceğiz. Daha tutarlı bir güvenlik stratejisi geliştirerek kuruluşlar, kısa ve uzun vadede kritik bilgilerini koruyabilirler.

:: Şirketler Bitcoin kullanırsa sizce daha mı çok kazanırlar?
yazarCem Mildon

Teknoloji, spor ve kripto para gibi alanlarda çeşitli tecrübeleri ve girişimleri bulunan Cem, içeriklerini okuyuculara sunmaktan büyük zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Şirketlerin gözdesi Bitcoin!”

  1. Kerim dedi ki:

    Yeni sistem yeni zenginler demek. Bakalim olacak mi?

" Şirketlerin gözdesi Bitcoin! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Şirketlerin gözdesi Bitcoin! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Şirketlerin gözdesi Bitcoin! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "