Okunma

Sitenizin Adına Dikkat Edin


26 Aralık 2008 Cuma 07:30
Sitenizin Adına Dikkat Edin

Verizon‘un tescilli markalarına ait alan adlarını satın alan OnlineNIC adlı firma, Kaliforniya’da görülen mahkeme sonucu tam 33,15 milyon dolarlık rekor cezaya çarptırıldı. “Cybersquatting” adı verilen ve belirli bir markaya, kullanıcıların hatalarından faydalanacak derecede yakın alan adlarının tümünü parsellemek olarak tanımlanabilecek bu uygulama sonrası her site için Verizon’a 50.000 dolar ödemesi gereken OnlineNIC, toplamda 663 site için rekor tazminata mahkum edildi. Ancak davanın görüldüğü duruşmaya OnlineNIC yetkilileri ya da avukatları katılmadı. Yani Verizon’un bu milyonlarca dolarlık ödemeyi alıp alamayacağı belli değil.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sitenizin Adına Dikkat Edin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sitenizin Adına Dikkat Edin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sitenizin Adına Dikkat Edin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "