Okunma

Skype Kapanacak mı?


03 Ağustos 2009 Pazartesi 07:57
Skype Kapanacak mı?

Skype‘ın VoIP yazılımında kullandığı kilit teknolojilerden biri için çıkan lisans anlaşmazlığı, ücretsiz telefon görüşmelerinin sonunu getirebilir. Yine de 500 milyona yakın Skype kullanıcısı için şimdilik telaşlanacak bir durum yok; zira Skype’ın ana şirketi eBay ile bahsi geçen VoIP teknolojisinin üreticisi Joltid adlı firma arasındaki dava Haziran 2010‘dan önce sonuçlanmayacak.

O zamana kadar kendi teknolojisini geliştirmek ve Joltid‘in lisansına olan bağımlılığından kurtulmak için çalışan Skype bir yana, eBay‘in açıklaması bu uğraşın “maliyetli ve çok zaman isteyen bir mesai” olduğu yönünde. Üstelik Skype‘ın kendi ürettiği teknolojinin başarılı olacağı da garanti değil. Bakalım önümüzdeki yıla kadar Skype cephesinde nasıl gelişmeler olacak.


Bu mutlu aile tablosu yalan mı olacak?

:: Skype sizce bu davadan nasıl kurtulur?

Bilgi İçin : Skype
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Skype Kapanacak mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Skype Kapanacak mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Skype Kapanacak mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "