Okunma

Slack rakibi Hangouts Chat hazır!


01 Mart 2018 Perşembe 01:00
Slack rakibi Hangouts Chat hazır!

Ofis dışında veya büyük şirketlerde çalışanlar, iş odaklı iletişimi sağlamak üzere Slack gibi servislere yöneliyor. Öte yandan Google, Hangouts Chat ile Slack’in tahtını sallayacak gibi gözüküyor.

Hangouts Chat tüm G Suite kullanıcılarına sunuldu!

İlk olarak geçtiğimiz yılın Mart ayında duyurulan ve 1 yıl boyunca beta durumunda kalan Hangouts Chat platformu, ekiplere mesajlaşma ve bir arada çalışma olanağı sağlıyor. Slack ve benzer uygulamalarda olduğu gibi Google servisi de çeşitli grup sohbetleri oluşturmaya ve doğrudan mesajlarla diğer çalışanlarla birebir etkileşim kurmaya yardımcı oluyor.

28 dilde destek sunan serviste her bir sohbet grubu 8 bin üyelik kapasiteye sahip. Ek olarak Takvim, Drive, Docs, Sheets, Slides, Vault ve Hangouts Meet gibi diğer servislere de entegrasyon sağlanması işleri kolaylaştırıyor. Üçüncü taraf uygulamalarına da desteğin unutmadığını not olarak düşelim. Servisin kullanımıyla dosya arama ve yapay zeka gibi işlevler sayesinde daha fazla işin hızlandırılmasının mümkün olduğunun altı çiziliyor.

Platform bot desteği de sunmakta. Başlangıçta Xero, Freshdesk, Kayak, Trello ve Zenefits olmak üzere 25 farklı bot için destek sağlanacak.

Android, iOS, Windows ve Mac için uygulamaları da sunulan iş odaklı Hangouts, G Suite abonelerinin eli ayağı olacak diyebiliriz.

:: Google’ın iş odaklı sohbet platformu hakkında düşünceleriniz neler?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Slack rakibi Hangouts Chat hazır! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Slack rakibi Hangouts Chat hazır! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Slack rakibi Hangouts Chat hazır! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "