Slack’ten büyük güncelleme geliyor!


18 Mart 2020 Çarşamba 17:55
Slack’ten büyük güncelleme geliyor!

Popüler iletişim hizmeti Slack, bugün büyük bir güncellemesini kullanıcılarına sunuyor. Slack, yeni gezinme çubuğu, iç içe klasörlere sahip özelleştirilebilir kenar çubuğu, geliştirilmiş kısayollar ve çok daha fazlasını içeren büyük bir güncellemeyle çıkıyor.

Slack arayüzü

Amaç Slack’i daha basit bir hale getirmek

Slack yeni güncellemesinin ayrıntılarını bugün blogunda paylaştı. Hizmet, yıllar boyunca birçok işletme için çok kullanılır bir hale geldi. Özellikle Corona virüsü pandemisi nedeniyle şirketlerin çalışanlarında evden çalışmasını talep etmesiyle Slack son günlerde daha çok kullanılıyor. Güncellemenin amacı, Slack’in kullanımını daha kolay bir hale getirmek ve gerekli araçları kullanıcıların hemen erişebilmesini sağlamak.

Kanalları, sohbetleri ve uygulamaları konuya göre düzenlemek Slack’te yeni bir özellik

Yeni özellikler arasında, genel olarak daha temiz bir görünümün yanı sıra birçok kişi kenar çubuğunu daha iyi organize etmek için kanallarını yerleştirebilecek. Kanallar çoğaldıkça hepsinde gezinmek zorlaştığı için bugünden itibaren kullanıcılar kanallarını etiketlerle gruplandırarak düzenleyebilir.

Yeni özellikler ve değişiklikler

 • Yeni gezinme çubuğu ile kanallarda gezinebilirsiniz.
 • Önemli görüşmeleri, dosyaları, uygulamaları ve daha fazlasını keşfedebilirsiniz. Hepsi kenar çubuğunuzun üst kısmında yer alıyor.
 • Kullanışlı “all-new compose” butonuyla her yerden mesajlaşmaya başlayabilirsiniz.
 • Kanalları, mesajları ve uygulamaları özel, daraltılabilir bölümler halinde düzenleyebilirsiniz.
 • Kısayollar aracılığıyla uygulamalarınızla hızlı işlem yapın.

Slack’e mesaj yazmanın yeni yolu

Slack, kullanıcı arayüzündeki büyük değişiklikleri şöyle açıklıyor:

“En baştan başlamak gerekirse fark edeceğiniz ilk şey, Slack’te arama yapmayı ve son konuşmalarınız arasında geçiş yapmayı daha hızlı hale getiren yeni gezinme çubuğudur. Süslü butonlara gerek duymuyoruz. Yeni bir sohbet başlatmaya hazır olduğunuzda, “all-new compose” düğmesi kullanarak bunu yapabilirsiniz. İletiyi göndereceğiniz kişiye veya kanala göndermeye karar vermeden önce bir mesaj hazırlamanız daha mantıklı bir yol. İletiyi göndermediğinizde ise taslak olarak kaydedilir. Daraltılabilir açılır menüler de dahil olmak üzere özelleştirilebilir kenar çubuğu bölmelerinde de değişiklik var. Bölümlerinizi uygun gördüğünüz şekilde isimlendirebilir emoji de koyabilirsiniz. Kanallarınızı ve mesajlarınızı sürükleyip sıralayabilirsiniz. Örneğin, birkaç yüksek öncelikli görüşme listenizin üstüne alabilirsiniz.”

18 Mart’tan itibaren Slack’i kullanmaya başlayan tüm yeni kullanıcılar, bir hafta içinde ürünün yeni tasarlanmış sürümünü görmeye başlarken, mevcut kullanıcılar ise birkaç hafta içinde görmeye başlayacak. Slack’in mobil uygulamasındaki geliştirmeler de yapılan değişikliklerin arasında olacak.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Slack’ten büyük güncelleme geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Slack’ten büyük güncelleme geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Slack’ten büyük güncelleme geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!