Okunma

SMS’leriniz Web Ortamına Aktarılsın


27 Ağustos 2009 Perşembe 08:49
SMS’leriniz Web Ortamına Aktarılsın

Sms2Web, Symbian’lı mobil cihazlara yönelik geliştirilen, bir çeşit kısa mesaj yedekleme yazılımı olsa da uygulamayı belirli bir telefona gelen mesajları takip etmek için de kullanabilirsiniz.


Program işlevini yerine getirmek için cihazın desteklediği tüm bağlantı birimlerini kullanabilmenize olanak tanıyor.

Sms2Web, telefonunuzdaki tüm mesajlaşma trafiğini kontrol ederek, gerçek zamanlı olarak sms kayıtlarını ve gelen her mesajın ayrıntılı bir kopyasını seçtiğiniz yönteme göre yedekliyor. Bir e-posta adresine, mms ile mobil cihazlara yedekleme özelliklerinin yanı sıra, ftp veya http adresine de mesajları gönderme özelliğine sahip.

MMS ve E-Posta Modu

MMS ve E-Posta ile yedekleme özellikleri, uygulamanın kullanımı en kolay seçenekleri olarak dikkat çekiyor. Zira tek yapmanız gereken mesajların mms ile gönderilmesini istediğiniz alıcı cihazın numarasını yahut e-posta için tam adresini girmek olacaktır. Tabi bu işlem için multimedya mesaj ve posta sunucusu ayarlarının doğru şekilde yapılmış ve çalışır olması gerektiğini de hatırlatalım.

Tüm adımlar doğru bir biçimde tamamlandıktan sonra gelen mms ya da e-posta şu içerikte olacaktır.

[28/08/2009 15:15] [+905321234567] [İsim] [outgoing] Saat 10’da buluşalım.


Uygulamanın kara liste, otomatik başlatma, ön belirli bağlantı noktası seçimi gibi ayarları da mevcut.

FTP ve HTTP Modu

FTP ve HTTP yedeklemeleri ise erişim izninizin bulunduğu sunucularda kullanıcı adı ve şifre tanımlamalarını yaparak yedeklemenin web sunucularına yapılmasını sağlıyor.

FTP hesaplarında uygulamanın düzgün bir şekilde gönderim yapabilmesi için birkaç küçük adımı uygulamanız gerekiyor. Öncelikle “public_html/sms2ftp” şeklinde klasör dizini yaratmalısınız. Uygulamamız yedeklemeyi bu klasör altına; sms2ftp_tarih.txt dosya adıyla UTF8 ile yapıyor. Bu durumda cihaza tanımlamanız gereken ftp adresi ftp://www.abc.com/public_html/sms2ftp/ biçiminde olmalıdır.

Http adreslerine göndermek içinse bir script çalıştırmanız gerekiyor. Buradaki adresten indirebileceğiniz demo script ile uygulamayı sorunsuz kullanabilirsiniz.

Buradaki sayfadan süre ve kullanım kısıtlamalı sürümünü indirebileceğiniz uygulama tüm Symbian S60 3.sürüm ve 5.sürüm mobil cihazlarla sorunsuz çalışıyor. Uygulamanın tam sürümüne sahip olmak içinse 14.45€ gibi bir ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor.

:: Böyle bir uygulamaya ihtiyaç duyuyor musunuz?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" SMS’leriniz Web Ortamına Aktarılsın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere SMS’leriniz Web Ortamına Aktarılsın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda SMS’leriniz Web Ortamına Aktarılsın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "