Okunma

Snapchat, Bitstrips’i Satın Aldı


25 Mart 2016 Cuma 09:00
Snapchat, Bitstrips’i Satın Aldı

Kullanıcılar tarafından son dönemde en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan Snapchat, bünyesine yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

Geçen aylarda sesli yayın özelliği ile kullanıcılara canlı yayın imkanı tanımıştı. Ayrıca giyilebilir teknolojiler konusunu da odağına alan uygulamanın, akıllı gözlük projesi ile ilgilendiği konuşulanlar arasındandı.

Dünya genelinde günlük 100 milyon aktif kullanıcıyı barındıran uygulama, yeni çözümüyle kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Kullanıcılara çizgi karakter, avatar gibi simgesel yüzleri sağlama uygulaması olan Bitstrips 100 milyon dolar karşılığında Snapchat tarafından satın alındı.

Bu sayede Snapchat kullanıcıları, Bitstrips kullanıcıların kendi ve arkadaşlarının çizgi karakter yüzlerine sahip olacak.

16-03/25/bitstrips-droles.jpg

Bir başka deyişle Snapchat kullanıcıları, arkadaşlarının çizgi karakterleri şeklinde oluşacak yüzlerini uygulama içerisinde kullanabilecek.

Saç, sakal, giyim vb. özellikler kullanıcıların kendi çizgi karakterlerini yaratmasına imkan sağlayan Bistrips, bu bağlamda artık Snapchat bünyesinde hizmet verecek.

Anlaşmasının detayları henüz açıklanmasa da The Next Web’de yer alan habere göre, anlaşma çerçevesinde Snapchat’in 100 milyon dolarlık bir tutarı gözden çıkaracağı belirtildi.

Yeni çözümün kullanıcılar tarafından ne zaman kullanılabileceği önümüzdeki günlerde belli olacak.

:: Snapchat’in arkadaşlarınızın çizgi karakterlerini oluşturabileceğiniz yeni özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Snapchat, Bitstrips’i Satın Aldı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Ve bu oyuncak eklentisi de 100 milyon değerinde imiş öyle mi?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Abd ye çalışan ajan şirketlerden birisi

 3. SDN Okuru dedi ki:

  zengin sinepçet

 4. SDN Okuru dedi ki:

  snapchat güzel i şler yapıyor

" Snapchat, Bitstrips’i Satın Aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Snapchat, Bitstrips’i Satın Aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Snapchat, Bitstrips’i Satın Aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "