Snapchat’ten beklenmeyen iPhone 12 odaklı hamle


15 Ekim 2020 Perşembe 16:00
Snapchat’ten beklenmeyen iPhone 12 odaklı hamle

Snapchat bir süredir eski popülerliğini yakalamak adına önemli çalışmalar yapıyor. Özellikle, Instagram ve WhatsApp gibi popüler uygulamalara da eklenen ”hikâye” özelliği ile birlikte, uygulamanın popülerliği azalmıştı. Bunun ardından İngiltere odaklı bir filtre hamlesi yapmış ve AR yani artırılmış gerçeklik filtrelerine odaklanmaya karar vermişti. Şimdi ise Snapchat iPhone 12 odaklı hamlesi için hazırlık yapıyor.

Snapchat iPhone 12 odaklı hamlesi

Apple merakla beklenen iPhone 12 ailesini yakın zaman önce tanıttı. Bazılarının çok ”değişiklik yokmuş ya” dediği bazılarınınsa ”gerçekten çok iyi” yorumlarını yapmasına neden olan akıllı telefon serisi için Snapchat tarafından hamle geliyor. LiDAR tarayıcısına geçiş yapan Apple, bu sayede çok daha iyi bir AR deneyimi sunuyor. LiDAR’ın ne olduğunu bilmeyenler için, Light Detection and Ranging’in kısaltmasıdır ve bu tarayıcı, ışığın bir nesneye ulaşması veya düşmesi ve ardından geri yansıtması için geçen süreyi ölçebilmesiyle dikkat çekiyor.

Apple’ın AR deneyimini geliştirmek adına yıllardır çalıştığı biliniyor. Bu tarayıcı, AR deneyimini daha kapsamlı hale getirmesi bekleniyor. Snapchat, özel olarak tasarlanmış bir LiDAR destekli lens için çalışmalarını sürdürüyor. Bu noktada, iPhone 12’de yer alan LiDAR ile birlikte, iOS uygulamasında bunu kullanan ilk şirket olacağını duyurmuş oldu.

Snapchat iPhone 12 odaklı hamlesi

Bu teknoloji sayesinde daha iyi fotoğraflar çekmek veya kamera ile yapılacak işlemlerin çok daha doğru sonuç vermesini sağlayacak. Örnek verecek olursak bunlar arasında; AR ile alışveriş yapmak ya da araştırmak çok daha iyi sonuçlara ulaşılmasanı sağlamak var. Uygulama geliştiricileri, AR uygulamalarında iyileştirmeler yapmak için bu LiDAR teknolojisini de kullanabiliyor.

Snapchat, yaptığı en son duyuru ile bu teknolojinin kullanımına liderlik etmeye kararlı duruyor. Apple, Snapchat’in planlarıyla tam bir uyum içinde gibi ve Snapchat’in LiDAR destekli Lensi ve iOS ile nasıl çalışacağı hakkında ilgili bir video da paylaşıldı. Snapchat’ın LiDAR destekli Lensi hakkında pek fazla ayrıntı bilinmiyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Snapchat’ten beklenmeyen iPhone 12 odaklı hamle konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Snapchat’ten beklenmeyen iPhone 12 odaklı hamle ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Snapchat’ten beklenmeyen iPhone 12 odaklı hamle ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?