Snapchat, TikTok Duet’e rakip oluyor


26 Mart 2021 Cuma 22:30
ABONE OL
Snapchat, TikTok Duet’e rakip oluyor

Popüler sosyal medya uygulaması Snapchat, kullanıcılarının kendi Snap’lerini kaydederek anlık görüntülere yanıt vermelerini sağlayan ve Remix adını verdiği yeni özelliğini test ediyor. TikTok Duet benzeri olan özellik, Snapchat kullanıcılarının arkadaşlarının yeniden düzenlemelerine de olanak tanıyacak.

Snapchat, Remix ile rakiplerine yetişmeye çalışacak

Snapchat, yeni özelliğiyle kullanıcıların hikayelerini daha da yaratıcı hale getirmelerini sağlamayı hedefliyor. Şu anda beta testinden geçen özellik, alex139a isimli bir uygulama araştırmacısı tarafından Twitter’dan paylaşıldı. Buna göre kullanıcılar hikaye oluşturacak ve oluşturdukları hikayelerin ne kadar yaratıcı olduğunu görmek için arkadaşlarını etiketleyebilecek.

snapchat-remix-tiktoka-rakip-olacak

Öte yandan özellik tıpkı TikTok Duets kullanıcıları gibi, Snapchat kullanıcılarına hikayeler yayınlama, arkadaşlarıyla Remix yapma ve paylaşma izni verecek. Ayrıca kullanıcılar Remix videolarını kaydetmek için yan yana, üst, alt, ya da resim içinde resim modunu kullanabilecek.

TechCrunch özelliğin Spotlight da dahil olmak üzere uygulamanın diğer bölümlerine ulaşabileceği ifade ederken, alex139a adlı kullanıcının bildirdiğine göre firma, geçtiğimiz yıldan beri Remix’e  Instagram for Reeld’deki özelliklerini getirmeye çalışıyor. Geçtiğimiz yılın Kasım ayında TikTok ile rekabet edebilmek için  tanıtılan Spotlight özelliği, sosyal medya platformunu kullanan herkesle paylaşılabilen fotoğraf veya video içeriği oluşturmasına olanak tanıyor.

Bunun yanında Snapchat, kısa süre önce bünyesindeki içerik oluşturucuların isterlerse abone sayılarını duyurmalarına olanak tanıyan yeni bir özellik başlattı. Bu özellik, herkese açık bir profile ya da işletmeye sahip kullanıcıların abone sayısını paylaşmasına olanak tanıyor. Özelliğin yakın zamanda tüm dünyada kullanıma sunulması beklenirken, Snapchat, bu özelliği zaten destekleyen TikTok ve Instagram beğenilerine rakip olmak için uygulamasına müzik de ekledi. Uygulama kullanıcıların önceden seçilmiş bir müzik listesinden seçim yapmalarına izin verecek. Ayrıca kullanıcılar Snap’lerini yapmadan önce ya da sonra müziği ekleme imkanına kavuşacak.

Henüz test edilen Remix özelliğinin ne zaman kararlı bir sürüm haline geleceği ve piyasaya sürüleceği bilinmiyor.
yazarErman Ciğerim

1995 yılında doğdu. Gazetecilik bölümü mezunu. Çok sevdiği teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net'te devam ettiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
18 gün önce

Snapchat önce bi dark mode getirsin artık

" Snapchat, TikTok Duet’e rakip oluyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Snapchat, TikTok Duet’e rakip oluyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Snapchat, TikTok Duet’e rakip oluyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme! Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme!
  2. 2 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar! 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar!
  3. 3 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  4. 4 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  5. 5 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  6. 6 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  7. 7 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  8. 8 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  9. 9 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  10. 10 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor