Snapchat baştan aşağı değişiyor! İşte yeni tasarım


13 Şubat 2020 Perşembe 09:15
Snapchat baştan aşağı değişiyor! İşte yeni tasarım

Facebook’un satın alma tekliflerini reddeddikten sonra sunduğu birçok özelliğin Instagram’a gelmesiyle ciddi bir kan kaybı yaşayan Snapchat popülerliğini kaybetmiş durumda. Ancak, halen Snapchat’i aktif olarak kullanan bir kitle bulunuyor ve platformu daha iyi hale getirmek için çalışmalar devam ediyor.

Bugüne kadar üç ana sekmeye sahip olan uygulama yeni tasarımda beş sekmeye ayrılıyor. Yeni tasarımda arkadaşlarınızın konumlarını gösteren animasyonlu harita sohbet sekmesinin yan tarafına, en sola alınmış durumda.

Snapchat tasarımı yenileniyor! İşte değişiklikler

Daha önce bu haritaya erişmek için kamera ekranında aşağı çekmek gerekiyordu. En sağda yer alan “Discover” sekmesi ise Snapchat tarafından hazırlanan orjinal dizi ve programları görüntülemenizi sağlıyor.

218 milyon aktif kullanıcısı olan Snapchat en son üç yıl önce yeniden tasarlanmıştı. Bu yeni tasarımın kullanıcı sayısı üzerindeki etkisi şimdiden büyük bir merak konusunda dönüşmüş durumda. Lise ve üniversite öğrencileri gibi genç kullanıcılar Snapchat’i aktif olarak kullanmaya devam ediyor olsa da, özellikle yetişkinler uygulamanın kullanımının zor olduğundan şikayetçi.

Bunun yanı sıra NowThis, Wall Street Journal ve Washington Post gibi kaynaklardan gelen haberlerin Snapchat üzerinde gösterilmesi önemli bir hamle. Burada ana hedeflerden birisi de, ana akım tarafından paylaşılan haberlerin genç kitlelere daha kolay bir şekilde ulaşması.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Snapchat baştan aşağı değişiyor! İşte yeni tasarım konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Snapchat baştan aşağı değişiyor! İşte yeni tasarım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Snapchat baştan aşağı değişiyor! İşte yeni tasarım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xbox Series S kutusundan çıkıyor! Xbox Series S kutusundan çıkıyor!
  2. 2 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
  3. 3 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  4. 4 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  5. 5 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  6. 6 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  7. 7 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  8. 8 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  9. 9 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  10. 10 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!