Okunma

Snapdragon 845 ile sonsuz sayıda Bluetooth bağlantısı!


21 Şubat 2018 Çarşamba 17:47
Snapdragon 845 ile sonsuz sayıda Bluetooth bağlantısı!

Qualcomm’un kısa bir süre önce resmi tanıtımını yaptığı yeni nesil mobil işlemcisi Snapdragon 845 işlemcisine ait yeni bilgiler ortaya çıktı. Bu yeni işlemci, sonsuz sayıda Bluetooth bağlantısına izin verecek.

snapdragon 845

Snapdragon 845 ile sonsuz sayıda kulaklık ve hoparlör bağlantısı

Qualcomm, yeni nesil mobil işlemcisinde, Qualcomm Broadcast Audio ses teknolojisinin yer aldığını duyurdu. Qualcomm Broadcast Audio, bir Bluetooth istemcisinin sayısız kulaklığa ve hoparlöre neredeyse kusursuz ve eşzamanla yayın gerçekleştirmesi için geliştirildi. Bu teknoloji, Bluetooth’un birden-çok ses yayınında kullanılmasını destekleyerek geleneksel Bluetooth’un yeteneklerinin genişlemesine yardım etmek için tasarlandı. Qualcomm Broadcast Audio çoklu hoparlörleri, paylaşımlı kulaklıkları ve tek bir akıllı cihazdan aynı müziği dinlemeyi veya sesli kayıt dinletilen grup turlarını destekliyor.

Snapdragon 835 işlemcisi ile birlikte gelen Bluetooth 5.0 protokolü ile aynı anda 2 cihaza bağlanabilen platform, artık bu konuda sayı limitini ortadan tamamen kaldırdı.

Qualcomm Broadcast Audio özelliklerinin arasında;

  • Daha kolay kurulum, cihazların eşleşmesi ve cihaz yönetimi kullanıcılarına hangi cihazların katılacağının yönetiminde yardımcı oluyor.
  • Bluetooth’un menzilindeki sayısız cihaza yayın.
  • Dahili sağlamlık, otomatik yeniden iletim ve paket kaybını gizleme.
  • Gizlice dinleme riskini azaltmak için tasarlanan şifrelenmiş ses yayını bulunuyor.

Snapdragon 845 Mobil Platformu’na ek olarak Qualcomm Broadcast Audio’da aynı zamanda Qualcomm Bluetooth Audio Çip-üstünde-Sistemi’nin menzilinde bulunuyor.
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Snapdragon 845 ile sonsuz sayıda Bluetooth bağlantısı!”

  1. ozan dedi ki:

    Hersene gidim gidim ozellik veriyor bunlar da.

" Snapdragon 845 ile sonsuz sayıda Bluetooth bağlantısı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Snapdragon 845 ile sonsuz sayıda Bluetooth bağlantısı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Snapdragon 845 ile sonsuz sayıda Bluetooth bağlantısı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "