Okunma

Qualcomm Sanal Gerçeklik Kitini Duyurdu


22 Mart 2016 Salı 15:30
Qualcomm Sanal Gerçeklik Kitini Duyurdu

Qualcomm, yeni sanal gerçeklik (VR) yazılım geliştirme kitini (SDK) duyurdu. Qualcomm Snapdragon 820 işlemci, çevresel VR deneyimlerini desteklemek üzere tasarlanmıştı.

Şimdi ilk kez, Snapdragon VR SDK ile optimum VR deneyimi sunmak için birçok yeni teknoloji desteklenecek.

Qualcomm Snapdragon VR kiti içerisinde; DSP algılayıcı tümleştirme, Hareketten fotona hızlı dönüşüm, Lens doğrulama ile stereoskopik render, VR katmanlaştırma ve Enerji yönetimi yer alıyor.

DSP algılayıcı tümleştirme ile Snapdragon 820’deki yerleşik teknolojilerin genişliği tam anlamda kullanılarak, jiroskop ve ivme ölçelerler yardımı ile daha duyarlı bir hareket algısı oluşturulabiliyor.

Hareketten fotona hızlı dönüşüm ile 3D alanındaki gecikmeler %50‘ye varan oranda azaltılıyor.

Lens doğrulama ile stereoskopik render ile video ve grafiklerde VR deneyimini üst seviyeye çekmek için renk düzeltme özelliği devreye giriyor.

Enerji yönetimi sayesinde ise CPU, GPU ve DSP bölümlerindeki güç tüketimini minimuma indiriyor.

Duyurulan bu teknoloji; oyun, 360 derece VR videolar ve etkileşimli eğitim ve eğlence programları gibi uygulamalar için sanal gerçeklik deneyimini oldukça artıracak.

:: VR hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Qualcomm Sanal Gerçeklik Kitini Duyurdu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Üye olmaya gerek var mı

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Apple ne zaman çıkaracak

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Telefon VR ile sinema salonu hep yanımızda

" Qualcomm Sanal Gerçeklik Kitini Duyurdu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Qualcomm Sanal Gerçeklik Kitini Duyurdu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Qualcomm Sanal Gerçeklik Kitini Duyurdu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "